fbpx

Zrovna jsem se vrátila z pláže, už je voda pěkně teplá. Dobře, nebudu provokovat, hned takhle ze začátku 😀 Radši povyprávim víc o tom, jaký jsou Australský Vánoce a jak to tu prožívam já.

Tak jsem se přestěhovala k mé třetí hostitelské rodině a tentokrát jde o starší pár (jsou původně z USA, žijou tu už ale asi 40 let), takže je to spíš moje babička a dědeček. Rozhodně to má ale výhody. Mají na mě totiž spoustu času a taky mají čtyři malí nezbedníky jako vnoučata, takže je ze mě taková ta (hodná) tetička ❤

Tímto zavzpomínam na přísun korejské kultury v poslední host rodině…

Moje třetí hostitelská rodina je spíš moje babička a dědeček...

Moje třetí hostitelská rodina je spíš moje babička a dědeček…

...a ze mě je taková ta (hodná) tetička ❤

…a ze mě je taková ta (hodná) tetička ❤

No a zítra už je štědrý večer. A mě to vůbec nepřijde. Sice už dva dny tu máme zimu, jak by řekli Australani, protože místo 40 stupňů je jen pouhých 20 stupňů (!!) 😂 Já si to ale děsně užívam, protože to je to nejlepší počasí !!

A teda Australské Vánoce….

Teplo. To je hlavní rozdíl. Vánoce jsou totiž během letních prázdnin, který trvají 6 týdnů. S Vánocema se taky pojí požáry, protože je sucho a horko. Jenže letos se příroda trochu zbláznila *nebo je to climate change?* a požáry jsou nejhorší, co byly za posledních kdo ví kolik let. Ale ! Mimo těch katastrof je tu pěkně. Jo, teda, ještě tu asi 100km od nás bylo minulej tejden zemětřesení. A taky ta sopka na Novym Zélandu. …. Ehm. Co že jsem to říkala? Pěkně tu je, pěkně. Jo.

🙄 😁

Vrátíme-li se zpátky k tématu Vánoc, jde samozřejmě o radostnej čas, kdy se sejde rodina k vánočními obědu nebo večeři v nazdobenym domě (pokud vám teda dům nevzal oheň)……

V Austrálii je hlavní vánoční den 25. prosince. Tradiční jídlo jako je u nás kapr se ale nevede. Každá rodina si to dělá po svym. Někdo má prawns on the barbie (krevety na grilu), někdo i toho krocana po americku a někdo zas něco jinýho. Co budu mít já u mých tak trochu amerických (pra)rodičů, to se ještě uvidí. Tradiční vánoční dezert je tu „pavlova“, takovej ten dort konzistence sněhových pusinek, nebo jak se tomu říká, a pak na vrch krém a ovoce. Popravdě to neni až tak moc nejlepší, to radši bábovku, a myslim, že to ani nepochází z Austrálie (nárok na původní recept si dělá i Novej Zéland, jak jinak žejo, ale taky Německo a Polsko.) Ale who cares, right?

Korejské jídlo

Korejské jídlo

Tradiční vánoční dezert je tu „pavlova“

Tradiční vánoční dezert je tu „pavlova“

Vánoční nálada ke mně ještě nedorazila a to tu chodí Santové už od konce listopadu. No jo, žádnej Ježíšek. A když řeknu, že u nás Santu nemáme, tak to nikdo nechápe 😂 Vlastně mi přijde strašně zvláštní, že Česko je považovaný za jednu z nejateističtějších zemí, přitom děti vidí aspoň toho Ježíška v jesličkách a ten betlém na každym druhym rohu a skoro ve všech koledách se zpívá právě o tom. Tady to tak prostě neni. Santa a hotovo. A kdo těm dětem pak má vysvětlovat, že Vánoce nejsou jenom o dárkách?

Musim říct, že Česko má neskutečně úžasnou tradici Vánoc. Pro mě to taky trochu začíná cukrovím. No joo, cukroví. Hlavně to od babičky. Teda musim se pochválit, ukuchtila jsem tady nějaký to linecký, perníčky, vosí hnízda a trochu takových těch kuliček. S rumem samozřejmě. Mě to chutná a fakt si to užívam, Australani možná až tolik ne, prej je to moc sladký 😀

Zrovna jsem se vrátila z pláže, už je voda pěkně teplá...

Zrovna jsem se vrátila z pláže, už je voda pěkně teplá…

Náš vánoční stromeček

Náš vánoční stromeček

Ukuchtila jsem tady nějaký to linecký, perníčky, vosí hnízda

Ukuchtila jsem tady nějaký to linecký, perníčky, vosí hnízda

Jo, a nevedou tu piškoty, tak jsem musela improvizovat.

Tak to by bylo jednoduše k Vánocům tady. Užijte si to beze mě tam doma (víc cukroví pro vás, co víc chtít) a někdo za mě postavte sněhuláka, až bude sníh.

Veselé Vánoce !!

Další články od Kristýny

Studium v zahraničí

pro středoškoláky

 

Chceš prožít nezapomenutelný školní rok 2024/25 v některé z evropských zemí nebo v zámoří? V Itálii, Německu, Francii, Norsku, Holandsku, USA, Kanadě, Brazílii, Mexiku, Argentině, Kolumbii, Japonsku, Thajsku, Koreji, Austrálii, nebo na Taiwanu? Nebo v nějaké úplně jiné zemi? Zaregistruj se do našeho seznamu předběžných zájemců! 

Pro úspěšnou registraci do našeho seznamu potvrď prosím Tvoji emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme Ti poslali. Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!