Na konci srpna jsem byl na deseti denním kempu v Istanbulu. Tento kemp jsem si vybral hlavně kvůli tomu, že v něm byli zahrnuté historické památky, ale i čas u moře. První den byl velmi “opatrný” jelikož jsem nikoho neznal a seznamoval sem se postupně se všemi členy kempu. Národnostní zastoupení bylo velmi pestré, byli zde kluci ze Španělska, Bulharska, Izraele, Taiwanu a Bulharska, slečny z Ruska a Finska, Británie a z Německa. 

Během prvního dne jsme viděli nejdůležitější památky Istanbulu a to Hagiu Sofiu a Modrou mešitu. Během zbylého týdne jsme navštěvovali různá muzea, trhy a parky. Zhruba v polovině týdne byla slavnostní večeře se členy místního Rotary clubu, na níž jsem každý představili svou zemi a náš Rotary club. Závěr týdne patřil koupání, nejdříve jsme se jeli lodí koupat do Černého moře na sever a poté na jih na ostrov do Marmarského moře. Poslední den byl velmi zvláštní, jelikož nastal den odjezdu a na všech bylo vidět, že ještě nechtějí jet pryč. 

Hama-Istanbul 

Tento kemp byl pro mě velmi cenou zkušeností, hned po prvním dni sem cítil zlepšení angličtiny a začal sem si uvědomovat chyby co jsem dělal. Určitě všem tyto kempy doporučuji, pokud budete mít příležitost někam vyrazit, ani na chvilku neváhejte. 

Jáchym Háma, Rotary klub Karlovy Vary

Další články o letních táborech

Studium v zahraničí

Studium v zahraničí

pro středoškoláky

 

Chceš prožít nezapomenutelný školní rok 2022/23 v některé z evropských zemí nebo v zámoří? V Itálii, Německu, Francii, Norsku, Holandsku, USA, Kanadě, Brazílii, Mexiku, Argentině, Kolumbii, Japonsku, Thajsku, Koreji, Austrálii, nebo na Taiwanu? Nebo v nějaké úplně jiné zemi? Zaregistruj se do našeho seznamu předběžných zájemců! 

Pro úspěšnou registraci do našeho seznamu potvrď prosím Tvoji emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme Ti poslali. Děkujeme!

Letní tábory

Prázdniny v zahraničí

 

Chceš prožít část letních prázdnin v roce 2022 v zahraničí? V Holandsku, Německu, Finsku, Anglii, Turecku, USA, Kanadě, Brazílii, Indii nebo na Taiwanu? Nebo v nějaké jiné zemi? 

Můžeš si vybrat mezi čtrnáctidenním táborem, kde budeš společně s dalšími 15 - 20 studenty Tvého věku z různých zemí, s kterými se budeš domlouvat anglicky, nebo měsíc s konkrétním kamarádem/kamarádkou v jeho rodině, a další měsíc společně u vás doma.  Zaregistruj se do našeho seznamu předběžných zájemců! 

Pro úspěšnou registraci do našeho seznamu potvrď prosím Tvoji emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme Ti poslali. Po ověření Ti pošleme další email s odkazem na podrobnější formulář s Tvými osobními údaji a dalšími informacemi, které jsou nezbytné pro Tvoje přiřazení k Rotary klubu nejbližšímu Tvému bydlišti a přípravě Tvého pobytu v zahraničí. Vzhledem k tomu, že naše emaily jsou posílané automaticky a ve větším množství, je možné, že některý z nich skončí ve Tvé spamové schránce. Nezapomeň si ji tedy zkontrolovat! Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!