fbpx

O letních prázdninách 2022 jsem se zúčastnil rodinné výměny do USA, konkrétně do státu Wisconsin. Kromě každodenního amerického života jsem poznal spoustu zajímavých míst.

 

S hostitelskou rodinou jsme se jeli podívat např. do hlavního města Madison. Dále jsme navštívili místní county fair nebo baseballový zápas. Také jsem si vyzkoušel jízdu na vodním skútru. Poslední dva dny jsme strávili v Chicagu v sousedním státě Illionis. Zde jsem navštívil nejvyšší patra mrakodrapů nebo muzeum vědy. Také jsem se projel lodí na velkém Michiganském jezeře a následně po řece mezi mrakodrapy. Ve Wisconsinu jsem byl pozván na setkání místního Rotary klubu, kde jsem rotariánům vyprávěl o České republice a dojmech z výměny. Spousta lidí Česko neznalo a ani netušili, na kolik českých věcí jsem při pobytu v USA narazil. Hned při prvním baseballovém zápase se rozezněla známá píseň “Roll Out the Barrel”, což je americká verze českého originálu “Škoda lásky”. Další den jsem šel s hostitelskou rodinou do kina na velkofilm The Gray Man, který měl v době výměny v USA premiéru a z velké části se odehrává v Praze. V Chicagu se také nachází městská čtvrť Pilsen, která byla založena českou komunitou.

 

Vít Sládek_leto_v_USA_02
Sládek_leto_v_USA_03
Sládek_leto_v_USA_04

 

Z chicagského letiště jsme poté s Mattem odletěli na druhou polovinu výměny do Česka. Matthew se zajímal o evropskou historii, proto pro něj bylo Česko jako dělané. Navštívili jsme s ním spoustu hradů, zámků a muzeí po celé České republice. Udělali jsme si také výlet na několik památek UNESCO. Snažili jsme se zajistit většinu prohlídek v angličtině, i tak se Matthew naučil poměrně hodně českých slov. Dále jsme podnikli jednodenní výlet do Drážďan. Velice mu zachutnala česká kuchyně. Nejvíce si oblíbil svíčkovou a celkově všechny naše pokrmy s knedlíky. Po dnech plných hamburgerů to byla i pro mě příjemná změna. Na konci výměny si Matta do Prahy přijela vyzvednout jeho rodina, kterou jsem, stejně jako Matthewa, provedl po nejznámějších památkách Prahy.

 

Výměnu jsem si moc užil a odnesl jsem si z ní spoustu zážitků, poznal nové lidi, novou kulturu a zlepšil si dovednosti potřebné pro cestování po světě.

 

Vít Sládek, 18 let, RC Praha Staré Město

 

 

Další články o letních táborech

 

Handicamp 2023
,

Handicamp 2023

11 účastníků, 9 asistentů, 7 dní, 29 horkých malin, nespočet černých vtipů a jeden výjezd záchranky.

Ticino Camp_Emma Hanzova (5)
,

Turistický, kulturní a sportovní kemp Ticino – Bellinzona

Začátkem srpna jsem se na 12 dní vydala za dobrodružstvím do švýcarského italsky mluvícího kantonu

Flanders Summer camp_Jachym Hama (4)
,

Léto v Belgii

Během letošního srpna jsem vyrazil na můj druhý letní tábor s Rotary International. Tentokrát jsem

Studium v zahraničí

pro středoškoláky

 

Chceš prožít nezapomenutelný školní rok 2024/25 v některé z evropských zemí nebo v zámoří? V Itálii, Německu, Francii, Norsku, Holandsku, USA, Kanadě, Brazílii, Mexiku, Argentině, Kolumbii, Japonsku, Thajsku, Koreji, Austrálii, nebo na Taiwanu? Nebo v nějaké úplně jiné zemi? Zaregistruj se do našeho seznamu předběžných zájemců! 

Pro úspěšnou registraci do našeho seznamu potvrď prosím Tvoji emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme Ti poslali. Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!