fbpx

O letních prázdninách 2022 jsem se zúčastnil rodinné výměny do USA, konkrétně do státu Wisconsin. Kromě každodenního amerického života jsem poznal spoustu zajímavých míst.

 

S hostitelskou rodinou jsme se jeli podívat např. do hlavního města Madison. Dále jsme navštívili místní county fair nebo baseballový zápas. Také jsem si vyzkoušel jízdu na vodním skútru. Poslední dva dny jsme strávili v Chicagu v sousedním státě Illionis. Zde jsem navštívil nejvyšší patra mrakodrapů nebo muzeum vědy. Také jsem se projel lodí na velkém Michiganském jezeře a následně po řece mezi mrakodrapy. Ve Wisconsinu jsem byl pozván na setkání místního Rotary klubu, kde jsem rotariánům vyprávěl o České republice a dojmech z výměny. Spousta lidí Česko neznalo a ani netušili, na kolik českých věcí jsem při pobytu v USA narazil. Hned při prvním baseballovém zápase se rozezněla známá píseň “Roll Out the Barrel”, což je americká verze českého originálu “Škoda lásky”. Další den jsem šel s hostitelskou rodinou do kina na velkofilm The Gray Man, který měl v době výměny v USA premiéru a z velké části se odehrává v Praze. V Chicagu se také nachází městská čtvrť Pilsen, která byla založena českou komunitou.

 

Vít Sládek_leto_v_USA_02
Sládek_leto_v_USA_03
Sládek_leto_v_USA_04

 

Z chicagského letiště jsme poté s Mattem odletěli na druhou polovinu výměny do Česka. Matthew se zajímal o evropskou historii, proto pro něj bylo Česko jako dělané. Navštívili jsme s ním spoustu hradů, zámků a muzeí po celé České republice. Udělali jsme si také výlet na několik památek UNESCO. Snažili jsme se zajistit většinu prohlídek v angličtině, i tak se Matthew naučil poměrně hodně českých slov. Dále jsme podnikli jednodenní výlet do Drážďan. Velice mu zachutnala česká kuchyně. Nejvíce si oblíbil svíčkovou a celkově všechny naše pokrmy s knedlíky. Po dnech plných hamburgerů to byla i pro mě příjemná změna. Na konci výměny si Matta do Prahy přijela vyzvednout jeho rodina, kterou jsem, stejně jako Matthewa, provedl po nejznámějších památkách Prahy.

 

Výměnu jsem si moc užil a odnesl jsem si z ní spoustu zážitků, poznal nové lidi, novou kulturu a zlepšil si dovednosti potřebné pro cestování po světě.

 

Vít Sládek, 18 let, RC Praha Staré Město

 

 

Další články o letních táborech

 

Hlavní náplní tábora byla turistika
,

Valtellina Iron Camp

I letos se Rotary club Sondrio rozhodl uspořádat letní tábor, ovšem v trochu jiné podobě než každý

Účastníci kempu
,

Youth Camp Roslagen

Během týdenního pobytu ve druhé polovině srpna jsme prozkoumali Stockholm s místním průvodcem, který

S kamarády z celého světa v Berlíně

Discover North Germany

Prvý týždeň som strávila v host family, kde som mohla vidieť asi ako funguje ich normálny život.

Street-food večeře
,

Discover Anatolia XVIII

Společně jsme poznali místní kulturu a seznámili se s místními obyvateli, díky kterým jsme pocítili

Lariano Trekking
,

Lariano Trekking Camp

Na začátku července…

Ice to Lake Camp aneb prázdniny ve Švýcarsku a Lichtenštejnsku
,

Od ledovce k jezeru

Prví část kempu se soustředila na „hands-on“ aktivity. Náplní byla pomoc horským farmářům s údržbou

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!