V Americe se věci dějí rychle. První týden se rozkoukáváte, za pár dní jdete do školy, nachytáte pár kamarádů a  za týden a půl od příletu do Států jste už pozvání na párty. Fuuha.

Kamarádla ze školy za mnou přišla, jestli bych nechtěla přijít v pátek večer na holčičí jízdu. No. Jasně že chtěla! Kdo by nechtěl!

Rodiče to svolili, žádný problém nenastal, všechno bylo fajn 😀 nebudu se dlouze rozepisovat, určitě pochopíte, co se tam dělo z obrázků.

Byla to úplně nejvíc holčičí párty, na které jsem kdy byla. Dělali jsme přesně to, co americké teenagerky v amerických filmech dělají.  Takže, to bylo asi jako…

Uděláme jí smouky nebo normální stíny? Co jí natočit vlasy nahoru do drdolu? Jo, růžová jí půjde nejlíp! 😀

Byl to pro mě trošku nezvyk, přece jen si každý den ne dělám make-up, nenatáčím si vlasy, nejím oreo s arašídovým máslem, ani si nebarvím vlasy křídami 😀

Ale bylo to super! Byli tam lidi, takže to muselo být super. Navíc Ema má 3 šíleně zvědavé mladší brášky, které všechny moc zajímalo, jestli v té zemi, kde žiju máme mléko a elektřinu 😀

Moc se mi tu líbí přístup lidí, všichni se hrozně snaží být spolu, a tak pořádají různé akce, protože jen tak jít ven s kamarády tady není příliš zvykem. Taky na rozdíl od společnosti, ve které se pohybují, se spolu holky a kluci baví jen velmi zřídka. Další věc je přístup rodičů. Moji host rodiče chtějí, abych byla doma do deseti večer a když někde budu, stačí jen napsat zprávu, kde jsem a s kým. Když jsem za nimi šla, že bych chtěla přespat u kamarádky, kterou znám prakticky méně než týden, neměli s tím vůbec žádný problém. Myslím že je v obchodě a důvěře vůči druhým lidem, bychom se klidně mohli učit.

Od prvního dne, co jsem tady všechno zlepšuje. Kdybych měla nakreslit graf, vypadal by asi takto:

A tady je fotodokumentace celé akce:

Další články od Marty

Letní tábory

Prázdniny v zahraničí

 

Chceš prožít část letních prázdnin v roce 2020 v zahraničí? V Holandsku, Německu, Finsku, Anglii, Turecku, USA, Kanadě, Brazílii, Indii nebo na Taiwanu? Nebo v nějaké jiné zemi? 

Můžeš si vybrat mezi čtrnáctidenním táborem, kde budeš společně s dalšími 15 - 20 studenty Tvého věku z různých zemí, s kterými se budeš domlouvat anglicky, nebo měsíc s konkrétním kamarádem/kamarádkou v jeho rodině, a další měsíc společně u vás doma.  Zaregistruj se do našeho seznamu předběžných zájemců! 

Pro úspěšnou registraci do našeho seznamu potvrď prosím Tvoji emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme Ti poslali. Po ověření Ti pošleme další email s odkazem na podrobnější formulář s Tvými osobními údaji a dalšími informacemi, které jsou nezbytné pro Tvoje přiřazení k Rotary klubu nejbližšímu Tvému bydlišti a přípravě Tvého pobytu v zahraničí. Vzhledem k tomu, že naše emaily jsou posílané automaticky a ve větším množství, je možné, že některý z nich skončí ve Tvé spamové schránce. Nezapomeň si ji tedy zkontrolovat! Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!