Chvilku mi to trvalo, než jsem zase napsala nějaký článek. Tentokrát bych se s vámi chtěla podělit o své únorové a březnové zážitky. Všechno začalo slavným příjezdem hlavního státníka státu Illinois do našeho malého dýňového městečka…

Já bych osobně nepoznala, ale tady je to někdo jako prezident (jeden z padesáti), tak mám aspoň fotku. Hezky mluvil o tom co by se mělo udělat, sice neřekl co za 3 a půl roku udělal on sám, ale to nevadí…

Poprvé v životě jsem se byla podívat na basketbalové hře, z jejíhož výtěžku byly peníze věnovány na dětskou nemocnici svaté Judity.

Bylo to naprosto jiné, než bych čekala. Konečně jsem viděla roztleskávačky, které doma vidíme na obrazovkách v amerických filmech. Hromada lidí stála po dobu celé hry a někteří byli tak hlasití, že by málem praskli ušní bubínky.

Teď se přehoupnu do úplně jiné kapitoly. O víkendu jsme se vydali na návštěvu k babičce. Ale to také nefunguje, jak byste si mysleli. Můj život je prostě plný překvapení. Babička bydlí v jiném státě (Missouri) a cesta trvá okolo 5 hodin. Taková návštěva znamená, že se sbalíte odjedete v sobotu ráno, navštívíte babičku, přespíte v hotelu, sbalíte se zpátky a jedete domů. Moje host sestřičky se k babičce hrozně těšili a to především proto, že v hotelu je zabudovaný bazén. Po půl roku co jsem nevlezla do vody, což myslím doslova, protože jsem si ještě ani nenapustila vanu, jsme strávili nejméně 4 hod. v kuse v bazénu. Krása to byla.

Víte jak máme doma plesové sezóny? Tak tady jsou karnevalové sezóny. Škola, většinou základní, vyzdobí celou budovu, přichystají aktivity pro děti, každá třída nasbírá koš plný dárků a odměn, o který se potom losuje a zábava může začít!

Vyhrála jsem dort! Ještě, že s námi byla teta Kathi. Teta Kathi má trpělivost za pět a vždycky zůstane v klidu, když už mě rostou fousy na hlavě.

Tady se prosím podívejte, jak americké školy vyučují o olympijských hrách. Dokonce jsem našla i naší vlajku!

Jednoho únorového víkendu jsem odjela na další Rotary víkend s ostatními výměnnými studenty. Tentokrát jsme se byli podívat do muzea Abrahama Lincolna. Musím popravdě říct, že jsem lepší muzeum ještě neviděla.

A ještě jedna velká věc se stala. Přesně 26. února v 7:00 ráno mě moje úžasná host rodinka přišla přivítat (protože jsem si zapomněla nařídit budíka) do dospělé epizody mého života. Věřte nebo ne, už jsem dospělá!!

Na tenhle den jsem čekala 18 let :))

Další články od Marty

Letní tábory

Prázdniny v zahraničí

 

Chceš prožít část letních prázdnin v roce 2020 v zahraničí? V Holandsku, Německu, Finsku, Anglii, Turecku, USA, Kanadě, Brazílii, Indii nebo na Taiwanu? Nebo v nějaké jiné zemi? 

Můžeš si vybrat mezi čtrnáctidenním táborem, kde budeš společně s dalšími 15 - 20 studenty Tvého věku z různých zemí, s kterými se budeš domlouvat anglicky, nebo měsíc s konkrétním kamarádem/kamarádkou v jeho rodině, a další měsíc společně u vás doma.  Zaregistruj se do našeho seznamu předběžných zájemců! 

Pro úspěšnou registraci do našeho seznamu potvrď prosím Tvoji emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme Ti poslali. Po ověření Ti pošleme další email s odkazem na podrobnější formulář s Tvými osobními údaji a dalšími informacemi, které jsou nezbytné pro Tvoje přiřazení k Rotary klubu nejbližšímu Tvému bydlišti a přípravě Tvého pobytu v zahraničí. Vzhledem k tomu, že naše emaily jsou posílané automaticky a ve větším množství, je možné, že některý z nich skončí ve Tvé spamové schránce. Nezapomeň si ji tedy zkontrolovat! Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!