Minulý víkend (16.-18.8. 2019) jsem měla tu možnost se potkat s dalšími 13 výměnnými studenty, co jsou letos v distriktu 9670 (Newcastle – Dubbo). Moc ochotný a super lidi z Rotary pro nás připravili program, takže jsme se rozhodně nenudili.

V pátek večer jsme se všichni sešli v Glenrocku, což je asi tak 20 minut jižně od Newcastlu, ve skautském kempu (jóóó, skauti… 😀 .. kdo mě nezná, neví ). Ale jako musim uznat, že si skauti vybrali naprosto luxusní místo pro základnu, protože šlo o pár menších budov na louce u řeky, uprostřed bushe a ještě k tomu asi tak 500 metrů od pláže… ❤ Tak akorát v čas na večeři už tam byli všichni, nějak jsme se seznamovali a snažili si zapamatovat jména ostatních a odkud pochází. Většinově jsme Evropani (Itálie, Francie, 2x Německo, Polsko, celá Skandinávie ..a ČR samozřejmě), ale taky tu rok tráví dvě Brazilky a jeden Taiwanec.

Čekaly nás nějaké supr hry, co pro nás připravili dvě bývalé studentky, ale víc jsme se všichni těšili na sobotu. To nás totiž vzali do Tree Tops parku (něco jako lannový park) a byl fakt obří a skoro všichni jsme zvládli i nejtěžší level, kterej, musim uznat (i já!), byl fakt těžkej. Dál jsme si mohli trochu zablbnout v takovym trampolínovym ráji, o kterém může snít každý budoucí parkourista, a bez zlomených nohou a podobně jsme se v sobotu odpoledne úspěšně dostali zase zpátky do Glenrocku. Tam nás čekal naprosto úžasnej pán spolu se záhadnými krabicemi, které byly plné…. hadů, pavouků a takových těch zvířátek, co si představíte, když řeknu „Austrálie“. Každý z nás jsme měli škrtiče okolo krku, pár vyvolených i políbilo zakletého žabího prince (bohužel se nám nepovedlo zlomit jeho kletbu), a celkově to bylo fakt skvělý. Večer jsme strávili všichni společně a je zajímavý, kolik srandy můžete mít s lidma, co znáte jeden den……… 😀

No ale hřebem víkendu se rozhodně stalo nedělní ráno. Jedenáct statečných si totiž přivstalo a vyrazili jsme na pláž. Na východ slunce. A to je kvalita, kterou člověk jinde nenajde…  Zpátky do postele jsme bohužel nemohli, protože nás čekal krušný den. Všichni jsme hned po brekky (tj. breakfast – snídaně) odjeli do jednoho z rotary klubů v Newcastlu, kde nás a pár outboundů čekalo několik hodin „přednášek“ a taky moc dobrej oběd. Taky jsem tam potkala fajnovou a statečnou Australanku, která stráví příští rok na výměně v krásné České republice a …. už se začala učit česky. Dost hustý. Respekt.

Další články od Kristýny

Letní tábory

Prázdniny v zahraničí

 

Chceš prožít část letních prázdnin v roce 2020 v zahraničí? V Holandsku, Německu, Finsku, Anglii, Turecku, USA, Kanadě, Brazílii, Indii nebo na Taiwanu? Nebo v nějaké jiné zemi? 

Můžeš si vybrat mezi čtrnáctidenním táborem, kde budeš společně s dalšími 15 - 20 studenty Tvého věku z různých zemí, s kterými se budeš domlouvat anglicky, nebo měsíc s konkrétním kamarádem/kamarádkou v jeho rodině, a další měsíc společně u vás doma.  Zaregistruj se do našeho seznamu předběžných zájemců! 

Pro úspěšnou registraci do našeho seznamu potvrď prosím Tvoji emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme Ti poslali. Po ověření Ti pošleme další email s odkazem na podrobnější formulář s Tvými osobními údaji a dalšími informacemi, které jsou nezbytné pro Tvoje přiřazení k Rotary klubu nejbližšímu Tvému bydlišti a přípravě Tvého pobytu v zahraničí. Vzhledem k tomu, že naše emaily jsou posílané automaticky a ve větším množství, je možné, že některý z nich skončí ve Tvé spamové schránce. Nezapomeň si ji tedy zkontrolovat! Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!