Seruss..

Mám za sebou prvý týždeň v Oregone a ak ťa aspoň trošičku zaujíma čo robím a ako sa mám, tak som sa to rozhodol trocha zrekapitulovať, pekne deň po dni.

22.8.2017, Utorok

O 3 ráno sme ja,moji rodičia, priateľka, bratranec so sesternicou a môj host brat z Brazílie na letisko v Budapešti odkiaľ som mal odlet. Dali sme kafe, prebehol check in a musel som sa rozlúčiť s mojimi najbližšími a najmilovanejšími…vôbec to neprebehlo tak ľahko ako som si myslel. Prvý let som mal z Budapešti do Mníchova, celkom pohodka, keďže nezášam čakania, tak som si dal prestupy iba hodinu a pol, myslel som že budem musieť utekať ale nie, všetko išlo ako po masle. Nasledoval 11 hodinový let do San Francisca – PEKLO – nevedel som zaspať, filmy ma nebavili, ten čas bol nekonečne dlhý. Keď sme pristáli tak som mal stihnúť za hodinu a 15 minút migračnú kontrolu, nájsť batožinu, odovzdať batožinu, nájsť terminál a dostať sa ku gateu. Ja som to stihol a ešte som aj mal čas zavolať domov. Let zo San Francisca do Eugenu bola len hodinka to som už vydržal. Na letisku ma čakala host rodina, veľmi milí ľudia. Potom sme išli na večeru a asi hodinu autom do Roseburgu. Tu mi už iba ukázali dom a išli sme spať…konečne.

25.8.2017 – Piatok

Ráno sme sa na parkovisku školy stretli s chairmanom môjho dištriktu, ktorý nás zobral na orientation meeting do Klamath Falls, kde sme mali stanovačku. Najprv nám vysvetlili zopár povinných vecí a potom sa to celé nieslo v uvoľnenej priateľskej atmosfére, mali sme oheň, tak sme si opekali marshmallows, všetci sme sa predstavili, kamarátili sme sa počúvali hudbu a potom išli spať do stanov.

26.8.2017 – Sobota

Ráno po raňajkách nás odviezli autom do národného parku Crater Lake, kde sme vyšli hore na vrch asi 3 km. Boli sme unavení ale pohlad stál za to. Pofotili sme sa s vlajkami a išli sme dole. Keď sme sa vrátili k tomu domu tak sme si zahrali futbal, zahádzali si s loptou na americký futbal, pokecali, odpočinuli si a mali sme večeru. Po večeri zase oheň, hudba, pokecy…sranda bola.

Další články od Alexe

Letní tábory

Prázdniny v zahraničí

 

Chceš prožít část letních prázdnin v roce 2020 v zahraničí? V Holandsku, Německu, Finsku, Anglii, Turecku, USA, Kanadě, Brazílii, Indii nebo na Taiwanu? Nebo v nějaké jiné zemi? 

Můžeš si vybrat mezi čtrnáctidenním táborem, kde budeš společně s dalšími 15 - 20 studenty Tvého věku z různých zemí, s kterými se budeš domlouvat anglicky, nebo měsíc s konkrétním kamarádem/kamarádkou v jeho rodině, a další měsíc společně u vás doma.  Zaregistruj se do našeho seznamu předběžných zájemců! 

Pro úspěšnou registraci do našeho seznamu potvrď prosím Tvoji emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme Ti poslali. Po ověření Ti pošleme další email s odkazem na podrobnější formulář s Tvými osobními údaji a dalšími informacemi, které jsou nezbytné pro Tvoje přiřazení k Rotary klubu nejbližšímu Tvému bydlišti a přípravě Tvého pobytu v zahraničí. Vzhledem k tomu, že naše emaily jsou posílané automaticky a ve větším množství, je možné, že některý z nich skončí ve Tvé spamové schránce. Nezapomeň si ji tedy zkontrolovat! Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!