Po příjezdu do Litvy, jsme se sešli na letišti ve Vilniusu se zbytkem účastníků a společně jsme odjeli na místo našeho pobytu. V Prienai, Kaunas Region jsme společně strávili dva týdny. Bydleli jsme v menší chatce v lese kousek od letiště.

S celkovým počtem dvanácti účastníků se kempu účastnili dva Češi, dvě Turkyně, dva Dáni, dva Španělé, jeden Belgičan, Rus, Polka a Ital. Naši vedoucí byli vždy přátelští a ochotní. Hlavním programem tábora bylo létání na cvičném kluzáku a jeho přesné ovládání, které jsme zdokonalovali po celou dobu kempu. Jednalo se poměrně náročnou koordinaci pohybů, kterou jsem nakonec úspěšně zvládla a na cvičném kluzáku sama vzlétla. Vše bylo o to složitější, že jsme mohli trénovat pouze při dobrém počasí a při vhodné síle větru.

Kromě hlavního programu jsme jezdili po okolních městech a hradech, kde jsme poznávali historii Litvy. Navštívili jsme Trakai, Birštonas, Vilnius,  Kaunas a další. Ochutnali jsme i některé z místních specialit. V průběhu dvou týdnů jsme se setkali se s třemi rotarianskými kluby. Poslední den našeho pobytu jsme na letišti využili vše co jsme se doposud naučili a létali s velkými kluzáky. Neobešli jsme se samozřejmě bez pomoci kopilota.

Po uplynutí dvou týdnů nastal čas se rozloučit. Poslední den jsme byli rozděleni mezi členy rotary klubu, kteří nás vzali do svých domů a další den s námi strávili nejrůznějšími aktivitami. Potom nás už čekala jen cesta zpátky do Česka. Tábor jsem se užila, potkala jsem spoustu milých lidí a poznala úžasnou zemi. Zdokonalila jsem se v angličtině a naučila jsem se nové dovednosti.  

Nikola Haluzová, 15 let, Rotary klub Valtice-Břeclav 

Další články o letních táborech

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!