Keep going. Or go back? Představuji si, jak se před několika sty lety lidé plavili na těch velkých lodích přes oceány s touhou objevit, co se skrývá za hranicemi map. Proč vlastně? Proč jako lidi máme tuhle zvláštní touhu objevovat? Ikdyž zase ne všichni, někdo je spokojený na tom svém místě, a to je v pořádku. Já jsem ale strašně vděčná, že díky této příležitosti můžu to svoje vlastní objevování začít takovým velkým krokem a to přes více než jeden oceán. A sice žádné nové mapy krajiny asi nenakreslím, na to jsem se narodila o pár stovek let pozdě, ale naštěstí to neni jenom země, co se dá mapovat.

Poprvý v životě jsem Vánoce trávila v kraťasech a tílku, byla jsem na pláži, nepila jsem žádnej ten vánoční čaj (joo, takový ty voňavý) a nesnědla jsem tuny cukroví. Taky jsem měla místo kapra krevety a dárky se rozbalovaly až 25.12. ráno. Nejdivnější byl asi jednoduše ten fakt, že nejsem doma s rodinou a že v televizi nedávaj Pelíšky. I tak se moje host rodina snažila udělat mi krásný Vánoce, což se jim myslím podařilo. A s tim, že mi chyběla chuť těch babiččiných vanilkových rohlíčků, s tim nikdo nic udělat nemohl. Popravdě, český Vánoce mam asi radši, ale to může být i zvykem. Holt mi k tomu nepatří léto a smažení se ve 40 stupních v 7 večer.

No a protože se dost lidí ptá na ty požáry, tak důležitej update : stále žiju. V Newcastlu jsem v bezpečí, pokud se to teda nezvrtne ještě víc. Bohužel už bylo zničeno straaaaaašně moc území, domů a celoživotních prací. Všichni se teď ale rozhodli darovat peníze, tak jen doufam, že s tim vláda bude schopná něco udělat. Je docela děsivý dívat se na zprávy, jakoby se celej svět řítil světelnou rychlostí směrem dolů.

Další články od Kristýny

Letní tábory

Prázdniny v zahraničí

 

Chceš prožít část letních prázdnin v roce 2020 v zahraničí? V Holandsku, Německu, Finsku, Anglii, Turecku, USA, Kanadě, Brazílii, Indii nebo na Taiwanu? Nebo v nějaké jiné zemi? 

Můžeš si vybrat mezi čtrnáctidenním táborem, kde budeš společně s dalšími 15 - 20 studenty Tvého věku z různých zemí, s kterými se budeš domlouvat anglicky, nebo měsíc s konkrétním kamarádem/kamarádkou v jeho rodině, a další měsíc společně u vás doma.  Zaregistruj se do našeho seznamu předběžných zájemců! 

Pro úspěšnou registraci do našeho seznamu potvrď prosím Tvoji emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme Ti poslali. Po ověření Ti pošleme další email s odkazem na podrobnější formulář s Tvými osobními údaji a dalšími informacemi, které jsou nezbytné pro Tvoje přiřazení k Rotary klubu nejbližšímu Tvému bydlišti a přípravě Tvého pobytu v zahraničí. Vzhledem k tomu, že naše emaily jsou posílané automaticky a ve větším množství, je možné, že některý z nich skončí ve Tvé spamové schránce. Nezapomeň si ji tedy zkontrolovat! Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!