Nemůžu otevřít okno. Už není cítit sůl, ale kouř. Obloha je potažená podivnym oblakem a ve škole zakázali jakýkoliv fyzický aktivity. Požáry 🔥🔥🔥 Plápolá to tu tak nějak moc, prej víc než obvykle. Austrálie je známá vysokýma teplotama, ale teď je teprve jaro, tak to chci vidět v létě. Zítra má být 37°C. No, co na to říct. To už se ani jednomu nechce do školy 😀 Nějaký školy mají dokonce kvůli požárům volno.

No ale jinak se mam dobře 😀 Když zrovna venku neni nedýchatelno, tak si můžu užívat krásný rána i odpoledne na pláži a to je teda docela fajnovej listopad.. ! 🌊 Můj host taťka chodí surfovat každej den, tak už jsem měla tu čest půjčit si od host ségry neoprén a prkno a huráá do vln. Tyjo, popravdě je to těžší než jsem čekala, a když jsem se poprvý postavila, tak to byla velká sláva. Teda, až dokud jsem nespadla nosem přímo na hranu prkna až tekla krev. Ale to k tomu přece patří, ne ? Sem tam žralok ukousne nohu, pak zase člověk šlápne na trnuchu nebo ho požahá nějaká ta medúza. Klasika.. 😀 Ne, dobře, s tim mě tu jenom straší. Ikdyž teda, host taťka se tu už se všim potkal 😀.

Takže místo věčný mlhy a zkracujících dní tady v Austrálii máme horko v nekonečnym slunečnim žáru 🌴. Pár týdnů zpátky jsme taky měli přestavení našeho školního muzikálu Matilda – jako ta knížka od Roalda Dahla. No a páč jsem na umělecký škole, která je v tomhle docela úspěšná, tak představení byly všechny vyprodaný a bylo to faakt supr. Já hrála v orchestru a mooc jsem si to užila 😀 🎻. A takhle tady já teda žiju. Jim korejský jídla od svojí host mamky 🍜 , jim spoustu dobrýho ovoce, kterýho by se mi v Česku jen tak nedostalo a trpělivě čekam, až vyroste ten ananas, co si host rodina pěstuje v květináči. 🥑🍍🥝 Chodim plavat každý ráno ještě než jdu do školy, pak na sebe hodim uniformu a hurá na školní bus. Takový rána bych chtěla navždy ❤.

Dneska je to taky 101 let, co skončila první světová válka. Na fotce je „memorial walk“, co je tady ve městě. Jde o památku na ty, co padli ve válce a musim říct, že ten výhled na moře by jim tam nejeden záviděl. Dobře jim to místo vybrali. Morte tua vives !!

Další články od Kristýny

Letní tábory

Prázdniny v zahraničí

 

Chceš prožít část letních prázdnin v roce 2020 v zahraničí? V Holandsku, Německu, Finsku, Anglii, Turecku, USA, Kanadě, Brazílii, Indii nebo na Taiwanu? Nebo v nějaké jiné zemi? 

Můžeš si vybrat mezi čtrnáctidenním táborem, kde budeš společně s dalšími 15 - 20 studenty Tvého věku z různých zemí, s kterými se budeš domlouvat anglicky, nebo měsíc s konkrétním kamarádem/kamarádkou v jeho rodině, a další měsíc společně u vás doma.  Zaregistruj se do našeho seznamu předběžných zájemců! 

Pro úspěšnou registraci do našeho seznamu potvrď prosím Tvoji emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme Ti poslali. Po ověření Ti pošleme další email s odkazem na podrobnější formulář s Tvými osobními údaji a dalšími informacemi, které jsou nezbytné pro Tvoje přiřazení k Rotary klubu nejbližšímu Tvému bydlišti a přípravě Tvého pobytu v zahraničí. Vzhledem k tomu, že naše emaily jsou posílané automaticky a ve větším množství, je možné, že některý z nich skončí ve Tvé spamové schránce. Nezapomeň si ji tedy zkontrolovat! Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!