fbpx

Nemůžu otevřít okno. Už není cítit sůl, ale kouř. Obloha je potažená podivnym oblakem a ve škole zakázali jakýkoliv fyzický aktivity. Požáry 🔥🔥🔥 Plápolá to tu tak nějak moc, prej víc než obvykle. Austrálie je známá vysokýma teplotama, ale teď je teprve jaro, tak to chci vidět v létě. Zítra má být 37°C. No, co na to říct. To už se ani jednomu nechce do školy 😀 Nějaký školy mají dokonce kvůli požárům volno.

No ale jinak se mam dobře 😀 Když zrovna venku neni nedýchatelno, tak si můžu užívat krásný rána i odpoledne na pláži a to je teda docela fajnovej listopad.. ! 🌊 Můj host taťka chodí surfovat každej den, tak už jsem měla tu čest půjčit si od host ségry neoprén a prkno a huráá do vln. Tyjo, popravdě je to těžší než jsem čekala, a když jsem se poprvý postavila, tak to byla velká sláva. Teda, až dokud jsem nespadla nosem přímo na hranu prkna až tekla krev. Ale to k tomu přece patří, ne ? Sem tam žralok ukousne nohu, pak zase člověk šlápne na trnuchu nebo ho požahá nějaká ta medúza. Klasika.. 😀 Ne, dobře, s tim mě tu jenom straší. Ikdyž teda, host taťka se tu už se všim potkal 😀.

Takže místo věčný mlhy a zkracujících dní tady v Austrálii máme horko v nekonečnym slunečnim žáru 🌴. Pár týdnů zpátky jsme taky měli přestavení našeho školního muzikálu Matilda – jako ta knížka od Roalda Dahla. No a páč jsem na umělecký škole, která je v tomhle docela úspěšná, tak představení byly všechny vyprodaný a bylo to faakt supr. Já hrála v orchestru a mooc jsem si to užila 😀 🎻. A takhle tady já teda žiju. Jim korejský jídla od svojí host mamky 🍜 , jim spoustu dobrýho ovoce, kterýho by se mi v Česku jen tak nedostalo a trpělivě čekam, až vyroste ten ananas, co si host rodina pěstuje v květináči. 🥑🍍🥝 Chodim plavat každý ráno ještě než jdu do školy, pak na sebe hodim uniformu a hurá na školní bus. Takový rána bych chtěla navždy ❤.

Dneska je to taky 101 let, co skončila první světová válka. Na fotce je „memorial walk“, co je tady ve městě. Jde o památku na ty, co padli ve válce a musim říct, že ten výhled na moře by jim tam nejeden záviděl. Dobře jim to místo vybrali. Morte tua vives !!

Další články od Kristýny

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!