Deň pred výmenou

Keďže som letel z Viedne, dohodli sme sa s rodičmi, že bude najlepšie, keď prespíme z ôsmeho na deviateho pri Bratislave, bližšie k hranici. Vyhneme sa tak prípadným ranným dopravným zápcham v našom hlavnom meste.

Bol som prekvapený, ale počas cesty z Košíc do Bratislavy som sa cítil úplne v pohode. Očakával som totiž, že to budem znášať oveľa ťažšie. Nebol som však ani zdeptaný, ani deprimovaný, ale práve naopak – veľmi som sa tešil.

Do hotela sme prišli pomerne neskoro a ráno sme potrebovali skoro vstávať, takže som ihneď zaľahol a zaspal.

Na tejto fotke už plačem 😃

Na tejto fotke už plačem 😃

Ako sme sa tak zarozprávali, ani sme si neuvedomili, že kapitán hlásil, že máme technické problémy a musíme na niečo počkať. Po chvíľke nasledoval ďalší oznam, kde už bolo povedané, že plánované meškanie bude asi hodinu a pol. Na vine bolo počasie – veľmi fúkalo.

Let samotný už prebehol úplne v poriadku. Hneď za mnou sedel chlapec, ktorý tiež išiel na výmenu do Kolumbie. Zoznámili sme sa a chvíľku sme aj pokecali.

Už v Bogote

Po vystúpení z lietadla nás čakalo neskutočne dlhé čakanie na imigračnom. Samotná kontrola prebehla v podstate takmer bezproblémovo až na to, že som nevedel ulicu, na ktorej budem v Kolumbii bývať. Ešte v lietadle sme totiž dostávali tlačivo, ktoré bolo potrebné vyplniť, no a mne tam chýbala práve tá adresa. Takže ma takmer cez tú kontrolu nepustili. Našťastie sa ujo z kontroly nado mnou zľutoval a pustil ma. Rovnako dlho ako čakanie na imigračnom nám trvalo, kým sme si na&scaro n;li bat ožinu. Majú tam v tom obrovský chaos.

Keď som vyšiel z príletovej haly, hneď som uvidel môjho host ocka aj s jeho mamkou a jeho neterou. Nebol problém ich spoznať, keďže mali veľký plagát, ktorým ma vítali v Kolumbii.

Následne sme sa vybrali ku neteri domov a potom do Ibagué, kam sme cestovali asi tri hodinky.

Další články od Marka

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!