Výlet do hôr

V sobotu ráno sme sa rozhodli ísť na menší hiking (myslím že už to bude sobotňajšia tradícia 😄). Menší hlavne preto, že som sa v piatok vrátila z môjho týždenného tripu a bola som pomerne unavená. Dali sme si raňajky a prichystali sa. Ja som si zobrala aj svoju požičanú kameru zo školy. Snažím sa ju čo najviac užiť kým ju ešte mám. O pár dní ju budem musieť žiaľ vrátiť. Fotenie mám naozaj rada, takže kamera a mobil boli prvé veci ktoré nemohli chýbať. Potom som už potrebovala len vodu a mohli sme sa vydať na výlet. Úprimne, mne ani mojim sestrám sa moc nechcelo a svoje nechuť sme spoločne zdieľali😭 . Cesta bola krátka a opäť sme sa vydali do Snowmass village. Je to obľúbené miesto mojej rodiny. Som rada, že sa viem už celkom dobre orientovať a viem ako sa tam dostať. Posledný hiking bol tiež na tomto mieste ale bol trošku iný. Vtedy sme sa vyviezli lanovkou hore a zišli si celý kopec dole. Dnes bol plán si to vyšľapať hore. Samozrejme nie celé kvôli našej únave. Stačilo od polky kopca . Ani to sa nám nakoniec nepodarilo celé, ale nevadí, nabudúce to dáme celé. Spravili sme si fotky (ako inak) a užívali si výhľad. Vrátili sme sa späť domov a tešili sme sa na obed. Moja host mum je naozaj výborná kuchárka a bolo sa na čo sa tešiť. Zvyšok poobedia som strávila počítaním domácich úloh z matiky a neskôr pozeraním netflixu. 😄  Tých úloh z matematiky mám naozaj veľa a žiaľ som nemala čas na iné aktivity. Večer som musela ešte napísať report o svojom minulom mesiaci na výmene. Bolo to trošku zvláštne, pretože tu stále nie som viac ako mesiac. Nakoniec som napísala o svojom čase strávenom tu.

Dobrodružný park

Prvý deň, kedy som sa mala stretnú s ďalšími výmennými študentmi. Konkrétne s dvoma. So Stefanom a Durgou. Stefano je výmenný študent z Talianska a Durga z Indie. Obaja bývajú asi 45 minút cesty autom odo mňa. Toto naše stretnutie naplánovala stefanova host mum Tami. Je jeden z najvtipnejších ľudí akých poznám a som jej neskutočne vďačná za tento deň. Moji host rodičia ma teda zaviezli k Tami domov (Carbondale) a odtiaľ sa začal náš spoločný výlet. Chystali sme sa totiž do Glenwood Springs. Je tam jeden ,, dobrodružný park”. V tom meste býva aj Durga, takže rozhodne nemohla chýbať na našom výlete. Lanovkou sme sa tam vyviezli a náš výlet poriadne začal až teraz.

Ja so Stefanom sme sa rozhodli pre tú najhoršiu atrakciu 😄. Všetci sme sa rozhodli ísť, aj keď Tami sme museli mierne ukecať . Som na ňu hrdá že nakoniec šla a všetci sme to zvládli. Ja som prekvapivo na tejto atrakcii vôbec nekričala 😭 . A to bola pre mňa asi tá najhoršia atrakcia z toho miesta. Ocenili sme, že nikto z nás nemal predtým raňajky 😭 a vybrali sa ďalej. Naša ďalšia atrakcia bola neporovnateľne pokojnešia. Ja som sa po našej prvej atrakcii cítila trochu zvláštne. Stále neviem či to bolo z toho alebo len z hladu.

Jaskyňa

Naša ďalšia a odlišná zástavka bola jaskyňa. Najkôr sme čakali 10 minút v jednej rade lebo sme si mysleli že je to rada na vstup do jaskyne, a potom Tami zistila že je to inde . Trošku sme si teda zabežali, ale stihli sme to presne na čas. Mali sme úžasného sprievodcu. Pokecala som si s ním a ešte nám aj po ceste zaspieval. Hovoril zábavným spôsobom a pobavil všetkých v skupine. Mine drop. Na tejto atrakcii sme sa zúčastnili bez Tami. Tá že vraj potrebuje oddych. Pre tých ktorí nevedia čo to je: ,,Proste padáte dole pripútaný k sedačke a po tme.” Na túto atrakciu sme čakali najdlhšie (asi hodinu). Pre mňa bolo toto rozhodne najlepšie so všetkého a išla by som na to znovu. 

Žiaľ posledná atrakcia tohto dňa boli roller coasters. To bolo teda neskutočne rýchle 😭 . Chceli sme ísť teda ešte na ďalšiu atrakciu ale tá bola zavretá, a tak sme sa rozhodli vrátiť ,,domov”. Lanovkou sme sa vrátili späť k nášmu autu a odišli. Ako prvú sme zaviezli Durgu.

Zaspala som

Bolo okolo 6 hod. večer, keď sme sa vrátili k Tami domov. Čakala ma prvá cesta autobusom samej. Medzi Carbondelom a Aspenom je spravená výborná doprava, takže som cestovala priamo. Tamin manžel ma zaviezol na autobusovú zástavku a za 7 minút mal prísť môj autobus. V tú dobu prišli dva a ja som samozrejme nastúpila najskôr na ten druhý. Spýtala som sa teda či tento autobus stojí na zástavke blízko môjho domu no odpoveď bola záporná. Tak som si pekne krásne zasa vystúpila a nastúpila hneď na autobus za ním. To už som vedela že je môj a zaplatila 6 dolárov. Cestovala som teda cca 45 minút a každú chvíľu sledovala obrazovku či tam nenaskočí názov mojej zástavky. Vystúpila som teda správne a pani šoférka mi popriala šťastnú cestu. Milá to žena 😭 . Na zástavke ma čakal môj host dad a ja som sa celá šťastná vrátila o 19.45 domov. Mala som ešte večeru a chcela som si spraviť ešte pár úloh z matiky. No chcela… ale môj plán sa zmenil 😄. Proste som zaspala.

Labor Day holiday

Pondelok boli prázdniny. Labor Day holiday. Celý, a že naozaj celý deň som strávila robením úloh z matiky. 13 strán je za mnou 😄. Na obed sme ešte stihli trošku pogrilovať a ja som sa musela vrátiť späť k učeniu. Pripravila som si veci do školy a rovno aj veci na volejbal. Po vyučovaní zostávam v škole a budem čakať na tréning. Začínam teda o 5 a končím o 7 . Celkom sa teším, kedže som už ,,dávno” nehrala. Bonus: Pre Američanov je typické na sviatok jesť hot dog alebo burger, my sme zvolili burger.

Tento víkend ma čaká prvý rotary meeting celého dištriktu, kde stretnem všetkých výmenných študentov. Neskutočne sa teším a ja sa tam chystám cestovať s Tami a Stefanom.

Další články od Natálie

Studium v zahraničí

Studium v zahraničí

pro středoškoláky

 

Chceš prožít nezapomenutelný školní rok 2022/23 v některé z evropských zemí nebo v zámoří? V Itálii, Německu, Francii, Norsku, Holandsku, USA, Kanadě, Brazílii, Mexiku, Argentině, Kolumbii, Japonsku, Thajsku, Koreji, Austrálii, nebo na Taiwanu? Nebo v nějaké úplně jiné zemi? Zaregistruj se do našeho seznamu předběžných zájemců! 

Pro úspěšnou registraci do našeho seznamu potvrď prosím Tvoji emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme Ti poslali. Děkujeme!

Letní tábory

Prázdniny v zahraničí

 

Chceš prožít část letních prázdnin v roce 2022 v zahraničí? V Holandsku, Německu, Finsku, Anglii, Turecku, USA, Kanadě, Brazílii, Indii nebo na Taiwanu? Nebo v nějaké jiné zemi? 

Můžeš si vybrat mezi čtrnáctidenním táborem, kde budeš společně s dalšími 15 - 20 studenty Tvého věku z různých zemí, s kterými se budeš domlouvat anglicky, nebo měsíc s konkrétním kamarádem/kamarádkou v jeho rodině, a další měsíc společně u vás doma.  Zaregistruj se do našeho seznamu předběžných zájemců! 

Pro úspěšnou registraci do našeho seznamu potvrď prosím Tvoji emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme Ti poslali. Po ověření Ti pošleme další email s odkazem na podrobnější formulář s Tvými osobními údaji a dalšími informacemi, které jsou nezbytné pro Tvoje přiřazení k Rotary klubu nejbližšímu Tvému bydlišti a přípravě Tvého pobytu v zahraničí. Vzhledem k tomu, že naše emaily jsou posílané automaticky a ve větším množství, je možné, že některý z nich skončí ve Tvé spamové schránce. Nezapomeň si ji tedy zkontrolovat! Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!