Toto leto som sa zúčastnila troj- týždňového campu v Brazílii. Camp sa konal v Brazil – District: D4730 – Curitiba. Bol zameraný na kultúru a šport. Za tieto tri týždne som sa naučila základy z bojových umení ako napríklad – capoeira, judo, jiu jitsu a karate. Taktiež som zažila hodinu zumby, samby a jógy.  Bývala som s jedným dievčaťom z Nemecka v rodine s dvoma deťmi v meste Curitiba.

Tu sme navštívili slávnu botanickú záhradu, Múzeum holokaustu, Múzeum Oscara Niemeyera a videli sme mnoho ďalšieho. Nesmela chýbať ani návšteva zábavného parku Beto Carrero, ktorá bola super. Ďalšie štyri dni sme strávili v prímorskom meste Balneário Camboriú, kde sme odpočívali na pláži, tešili sa zo slnečných lúčov a z prekrásneho výhľadu na more. Taktiež sme na tri dni navštívili mesto Ponta Grossa, ktoré je jedným z najbohatších miest južnej Brazílie, štátu Parána. Tu sme bývali v rodinách z tohto mesta a zažili sme tu typickú Festa Junina (oslava Júna). Navštívili sme krásne vodopády Buraco do Padre a skalnatý park Parque de Vila Velha.

Taktiež sme navštívili inštitúciu s opustenými deťmi , ktorým miestny Rotary club pomáha a podporuje ich. My sme im darovali hračky, ktorým sa veľmi tešili. Za tieto tri týždne som sa naučila základy portugalčiny a vytvorila si nové priateľstvá v Brazílii, Rusku, Litve, Nemecku, Rakúsku, Poľsku, Bulharsku, Holandsku, Nórsku a v Belgicku. Ďakujem Rotary clubu, že mi umožnil zažiť krásne prázdniny, na ktoré budem ešte dlho spomínať.

 

Dorota Molčanová, 15 let, RC Košice

Další články o letních táborech

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!