Letošní konec školního roku jsem měl možnost strávit díky Rotary v severní Itálii. Kemp pořádaný místním Rotary klubem Lecco probíhal u malebného jezera Como jako výcvik mladých jachtařů. Slétlo se nás šestnáct studentů z různých koutů světa, kteří toužili poznat krásy severní Itálie a získat novou dovednost, ovládat plachetnici.

První týden jsme byli ubytovaní ve škole plachtění přímo u jezera Como. Dopoledne jsme věnovali teorii a po obědě jsme vyrazili plachtit. Byli jsme rozděleni do pěti posádek, každé vždy velel zkušený kapitán. Týdenní výcvik vyvrcholil závodem posádek, který pro nás instruktoři připravili.

Druhý týden pobytu jsme strávili v hostitelských rodinách v Leccu a blízkém okolí. Navštívili jsme známá a zajímavá místa jako Miláno, zábavní park Gardalandia, Monzu, nebo vojenskou pevnost Montecchio-nord.

Pro mě osobně byl největším zážitkem závodní okruh v Monze, kde nás členové Rotary svezli ve svých rychlých autech.

Rád bych poděkoval Rotary klubu, který mi umožnil prožít tyto dva výjimečné týdny.

 

David Jahn, 16 let, Rotary klub Prostějov

Další články o letních táborech

Studium v zahraničí

Studium v zahraničí

pro středoškoláky

 

Chceš prožít nezapomenutelný školní rok 2022/23 v některé z evropských zemí nebo v zámoří? V Itálii, Německu, Francii, Norsku, Holandsku, USA, Kanadě, Brazílii, Mexiku, Argentině, Kolumbii, Japonsku, Thajsku, Koreji, Austrálii, nebo na Taiwanu? Nebo v nějaké úplně jiné zemi? Zaregistruj se do našeho seznamu předběžných zájemců! 

Pro úspěšnou registraci do našeho seznamu potvrď prosím Tvoji emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme Ti poslali. Děkujeme!

Letní tábory

Prázdniny v zahraničí

 

Chceš prožít část letních prázdnin v roce 2022 v zahraničí? V Holandsku, Německu, Finsku, Anglii, Turecku, USA, Kanadě, Brazílii, Indii nebo na Taiwanu? Nebo v nějaké jiné zemi? 

Můžeš si vybrat mezi čtrnáctidenním táborem, kde budeš společně s dalšími 15 - 20 studenty Tvého věku z různých zemí, s kterými se budeš domlouvat anglicky, nebo měsíc s konkrétním kamarádem/kamarádkou v jeho rodině, a další měsíc společně u vás doma.  Zaregistruj se do našeho seznamu předběžných zájemců! 

Pro úspěšnou registraci do našeho seznamu potvrď prosím Tvoji emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme Ti poslali. Po ověření Ti pošleme další email s odkazem na podrobnější formulář s Tvými osobními údaji a dalšími informacemi, které jsou nezbytné pro Tvoje přiřazení k Rotary klubu nejbližšímu Tvému bydlišti a přípravě Tvého pobytu v zahraničí. Vzhledem k tomu, že naše emaily jsou posílané automaticky a ve větším množství, je možné, že některý z nich skončí ve Tvé spamové schránce. Nezapomeň si ji tedy zkontrolovat! Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!