Já jsem svůj nezapomenutelný tábor strávila v severní Francii, přesněji v okolí města Lille. Přiletělo nás 8 osmnáctiletých studentů z celého světa, nejdále z Mexika, Brazílie a Taiwanu. Ačkoli téma táboru „průmyslové dědictví“ se mi zpočátku zdálo nezajímavé, návštěva továrny na krajky mě utvrdila o opaku. 

Navštívili jsme také hrad města Sedan, bazénové muzeum i vinařství Moett & Chandon, kde jsme si náramně užili ochutnávku šampaňského. Na poslední dva dny jsme vlakem odjeli do Paříže, kde jsme prošli a vyfotili nejznámější místa jako LouvreChampsÉlyséesMontmartre a další. Třešničkou na dortu byl poslední večer pod Eiffelovkou a sledování kouzelného půlhodinového ohňostroje na francouzský svátek Den Bastily (14. července), což bylo nejlepší zakončení celých dvou týdnů.

Letní tábor Francie Křempková Louvre

Francouzské muzeum Louvre

Pak už jen probíhalo smutné loučení, v podobě předávání dárečků a psaní vzkazů na vlajky. Nejvíc bych poděkovala našemu organizátorovi Jeanu Pierrovi, který pro nás vymyslel úžasný program bez jediné chybičky a taky rodině, která se o mě starala. Všem kdo by chtěl taky vyjet, tak to jedině doporučuju. Kdo totiž může říct, že má kamarády po celém světě? 

Gabriela Křempková, vyslaná Rotary klubem Opava

Další články o letních táborech

Studium v zahraničí

Studium v zahraničí

pro středoškoláky

 

Chceš prožít nezapomenutelný školní rok 2022/23 v některé z evropských zemí nebo v zámoří? V Itálii, Německu, Francii, Norsku, Holandsku, USA, Kanadě, Brazílii, Mexiku, Argentině, Kolumbii, Japonsku, Thajsku, Koreji, Austrálii, nebo na Taiwanu? Nebo v nějaké úplně jiné zemi? Zaregistruj se do našeho seznamu předběžných zájemců! 

Pro úspěšnou registraci do našeho seznamu potvrď prosím Tvoji emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme Ti poslali. Děkujeme!

Letní tábory

Prázdniny v zahraničí

 

Chceš prožít část letních prázdnin v roce 2022 v zahraničí? V Holandsku, Německu, Finsku, Anglii, Turecku, USA, Kanadě, Brazílii, Indii nebo na Taiwanu? Nebo v nějaké jiné zemi? 

Můžeš si vybrat mezi čtrnáctidenním táborem, kde budeš společně s dalšími 15 - 20 studenty Tvého věku z různých zemí, s kterými se budeš domlouvat anglicky, nebo měsíc s konkrétním kamarádem/kamarádkou v jeho rodině, a další měsíc společně u vás doma.  Zaregistruj se do našeho seznamu předběžných zájemců! 

Pro úspěšnou registraci do našeho seznamu potvrď prosím Tvoji emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme Ti poslali. Po ověření Ti pošleme další email s odkazem na podrobnější formulář s Tvými osobními údaji a dalšími informacemi, které jsou nezbytné pro Tvoje přiřazení k Rotary klubu nejbližšímu Tvému bydlišti a přípravě Tvého pobytu v zahraničí. Vzhledem k tomu, že naše emaily jsou posílané automaticky a ve větším množství, je možné, že některý z nich skončí ve Tvé spamové schránce. Nezapomeň si ji tedy zkontrolovat! Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!