fbpx

Já jsem svůj nezapomenutelný tábor strávila v severní Francii, přesněji v okolí města Lille. Přiletělo nás 8 osmnáctiletých studentů z celého světa, nejdále z Mexika, Brazílie a Taiwanu. Ačkoli téma táboru „průmyslové dědictví“ se mi zpočátku zdálo nezajímavé, návštěva továrny na krajky mě utvrdila o opaku. 

Navštívili jsme také hrad města Sedan, bazénové muzeum i vinařství Moett & Chandon, kde jsme si náramně užili ochutnávku šampaňského. Na poslední dva dny jsme vlakem odjeli do Paříže, kde jsme prošli a vyfotili nejznámější místa jako LouvreChampsÉlyséesMontmartre a další. Třešničkou na dortu byl poslední večer pod Eiffelovkou a sledování kouzelného půlhodinového ohňostroje na francouzský svátek Den Bastily (14. července), což bylo nejlepší zakončení celých dvou týdnů.

Letní tábor Francie Křempková Louvre

Francouzské muzeum Louvre

Pak už jen probíhalo smutné loučení, v podobě předávání dárečků a psaní vzkazů na vlajky. Nejvíc bych poděkovala našemu organizátorovi Jeanu Pierrovi, který pro nás vymyslel úžasný program bez jediné chybičky a taky rodině, která se o mě starala. Všem kdo by chtěl taky vyjet, tak to jedině doporučuju. Kdo totiž může říct, že má kamarády po celém světě? 

Gabriela Křempková, vyslaná Rotary klubem Opava

Další články o letních táborech

Flanders Summer camp_Jachym Hama (4)
,

Léto v Belgii

Během letošního srpna jsem vyrazil na můj druhý letní tábor s Rotary International. Tentokrát jsem

E4E-Němeček (12)
,

Europe for Europe

V červenci od 10 do 28 jsem se zúčastnil projektu Europe for Europe, jejímž cílem bylo 20 zájemcům,

Pietarsaari_Rybárová
,

More, plachtenie a príroda v Pietarsaari

Hei, hei! - ako by povedali Fíni. Môj prvý Rotary kemp som absolvovala vo Fínsku a myslím si, že som

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!