fbpx

Dnes ma môj Rotary klub zobral na špeciálny výlet na miesto, kde pred niekoľkými rokmi založili Slováci domov dôchodcov.

Domov dôchodcov

Po hodine a pol cesty sme dorazili pred budovu, kde nás čakali členovia druhého rotary klubu a spoločne sme vošli do priestorov domova. Hralo to tam farbami a dávalo to pocit pokoja. Hneď pri vstupe nám už z diaľky mávali vysmiate babky a volali nás za nimi. Prv než sme tak urobili, mali sme ešte krátky výklad ako toto miesto bolo založené, kým a prečo. Bohužiaľ, žiadny Slovák sa tam už dlho nenachádza.

Nové kamošky

Spoločná akcia – darovanie uniforiem a búdiek

S host babkou

 

Nové kamošky

Babky sme ale dlhšie nechceli nechať čakať a tak sme sa za nimi vybrali. Hneď prvá ma schmatla za ruku so slovami, že musím byť strašne unavená a mám si k nim sadnúť. A tu sa začala tá pravá sranda. Začali na mňa blabotať v takej rýchlosti, že som ani nestihla reagovať. Jedna odo mňa chcela, aby som spievala slovenské pesničky. Druhá sa pýtala čo tu robím a tretia mi rozprávala nejaké klebety. No úplne ako babky na trhu:)! Polke vecí som ale nerozumela a tak som sa len usmievala, pritakávala a smiala.

Boli naozaj veľmi príjemné a hlavne pravé klebetnice, ktoré to ani na staré kolená zrejme neomrzelo :))).
Dala som s nimi samozrejme okrem pokecu aj fotku a po hodnej chvíli sme sa rozlúčili.

Minuloročný outbound

Spoločná fotka

Zmrzlinári

 

Druhý rotary klub

Z domova sme zamierili rovno do domu jedného z druhých rotariánov na spoločný obed.
Z tohto klubu tu boli dvaja chlapci. Jeden, čo na výmenne už bol a druhý, čo sa chystá. S nimi som sa bavila celý čas a veľmi sme si rozumeli.

Po fantastickom obede nesmela chýbať ani sladká bodka, a tak sa so mňa a chlapcov stali zmrzlinári. Neskôr sme vyplnili aj druhý účel nášho výletu – odovzdanie uniforiem a búdiek ako spoločný projekt oboch rotary klubov. Týmto sme zakončili náš výlet a po skvelom, vydarenom dni sa vybrali naspäť domov.

 

Zuzana CHLEBÍKOVÁ, Rotary klub Liptovský Mikuláš → Mexiko, Distrikt 4140

 

 

 

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!