fbpx

Koncert se svíčkami, obstojně velký cyklovýlet i první nerotariánský plnohodnotný výlet na pláž, kde nehrozí, že z vody vylezete bez nohy. To i mnohem více mi zatím přinesla nová rodina, ke které jsem se přistěhoval teprve na konci prosince.

Ještě než se ale podíváme na všechny tyto aktivity, pojďme začít trochu někde jinde.

 

Stěhování

Píše se úterý 26. prosince a já vstávám kolem páté hodiny ranní. Dobalil jsem všechny věci (později se ovšem ukázalo, že všechny určitě ne) a s Liziou (mojí první host mamka) jsme kolem sedmé vyjeli z domu. Moje nová host-rodina je vzdálená asi 6 kilometrů od mé původní, to taky znamená, že následujících šest měsíců budu chodit do jiné školy, kde už jsem se mimo jiné také byl podívat.

Tedy jsme přijeli a já si vzal všechny svoje kufry a batohy do svého nového pokoje. Poštěstilo se mi, protože moje nová host-rodina také bydlí na pobřeží. Jedno menší minus by se tady ale našlo – v pokoji nespím sám a na tento fakt si asi budu muset trochu zvyknout.

Jak už jsem na začátku nastínil, za ty tři týdny, co už tady bydlím, jsme toho stihli už docela dost, takže jsem se rozhodl, že tady popíši moje tři nejoblíbenější akce. A začněme Candlelight koncertem. Ještě před výměnou rodin jsem na Instagramu našel příspěvek o této akci, ale protože mi u Lizii nezbývalo moc času, šel jsem s tím za Cátiou, která koupila lístky na 6. ledna.

 

Pódium se svíčkami

Tradiční jídla

Pódium s muzikanty

 

Nastala tedy sobota 6. ledna a my jsme večer vyrazili do obchodního centra, kde se koncert měl konat. Musím říct, že mě docela překvapilo, že součástí tohoto obchodního centra je i divadlo / koncertní hala. Jak už ze jména vyplývá, Candlelight je orchestrální koncert mezi svíčkami. Skupina hudebníků nám asi hodinu hrála skladby Vivaldiho.

Cyklovýlet po Recife… znovu

Moje nová host-rodina je mnohem aktivnější i co se cyklistiky týče. Zrovna minulou neděli (14.1.) jsme si s Andrém a Césarem (host-táta a bratr) udělali trochu větší výlet do centra města. Cestou jsme se svezli na loďce (a to dokonce dvakrát), dali jsme si milkshake na tržišti a chvíli pobyli v parku.

Jedna věc, o které jsem nevěděl, ale která je hodně zajímavá, je to, že se tady každou neděli zavírá pár dopravních pruhů, právě aby lidi mohli vyjet do města na kole. Je to docela pěkný systém, o kterém si myslím, že by nám v Česku moc neuškodil.

A opět jsme dorazili až na závěr příspěvku. Myslím si, že toto byl úžasný start do nového roku i do nové rodiny, a doufám, že to tak bude po zbytek mojí výměny jenom pokračovat.

 

Pěkná vládní budova v centru města

Pláž Muro Alto

Andrés na loďce s koly

 

A nyní konečně na pláž!

Je docela těžké uvěřit, že když nepočítám Rotary schůzky a výlety, tak jsem po celou dobu výměny ještě s host-rodinou pořádně ani nebyl u moře. I když párkrát jsme si do vody zašli, ale nebyl to celodenní výlet do nějakého turistického resortu. To se ale změnilo v neděli 7. ledna. Jeli jsme na pláž Muro Alto, kde jsme celý den strávili se známými. Dokonce jsme si na půl hodiny půjčili i pár paddleboardů.

 

Viktor KOMÁREK, RC Ostrava International → BRAZÍLIE, D4500

 

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!