Poprvé když se dozvíte o výměně, zřejmě vás zajímá na jak dlouho, kam, co všechno to obnáší a ostatní důležité věci. První si rozmyslíte do jaké země by jste se opravdu chtěli podívat a potom to přijde. Děláte různé testy, vyplňujete papíry, platíte a to vše vás dostane k tomu aby jste se mohli vydat k tomu nejlepšímu roku vašeho života.

Po všem tomto zařizování a lítání už budete jen čekat až přijde den kdy se vydáte na cestu. Bude se vám to čekání zdát nejspíš dlouhé ale věřte mi uteče o a dřív nebo později budete stát na letiště a loučit se se svoji rodinou a kamarády na celý jeden rok. Jakmile se rozloučíte už bude všechno jen na vás jak to zvládnete, projít kontrolou najít správný gate nebo nenechat si uletět letadlo. Nasedáte do letadla a opouštíte místo, které je vaším domovem a letíte do místa, které vaším domovem teprve bude po celý rok.

Po přestupování a dlouhém letu doletíte do konečné destinace. Vyzvedáváte si kufry a už jenom čekáte až projdete těma velkýma dveřma a uvidíte svoji hostrodinu vítat vás s obrovským úsměvem na tváři. Přijedete do svého nového domova, a možná se budete bát jít na záchod nebo úplně jiné věci, takže jestli ano, hlavně se nebojte komunikovat se svoji hostrodinou to je základ všeho.

Začnete se učit nový jazyk, poznávat své kamarády, chodit do školy, možná, ale to doufám, že ne, řešit nějaké problémy. Je dost možný, že se vám bude stýskat po vaší rodině, takže si trošku pobrečíte ale věřte mi, ono to přejde. Také budete hodně cestovat a poznávat nová místa, ať už s hostrodinou nebo Rotary. Ještě se také budete stěhovat nebo spíše měnit rodiny.

No a nadešel čas kdy už zvládáte perfektně jazyk, vyznáte se ve škole ale i ve svém městě, máte spoustu kamarádů a všechno je naprosto úžasný, víte co to znamená ? Je čas se vrátit domů. A přesně v tento čas si říkáte ,,kam ten čas utekl, to není možný?” Řeknu vám jedno, je to možný a všichni jsme se cítili úplně stejně.

Nikdo kromě nás výměnných studentů si nedokáže představit jak hrozně rychle ten čas letí. A najednou jste znovu na letišti a loučíte se se svoji hostrodinou a přemýšlíte nad tím kdy je asi znovu uvidíte. Nastupujete do letadla a najednou přistáváte zpátky doma, tam odkud jste před rokem celý vystrašení odlétali. Vidíte znovu svoji rodinu a je to nepopsatelný pocit, a v ten moment si můžete říct ZVLÁDL/A JSEM TO ! Ale otázkou je? Budete se ještě někdy cítit jako doma když teď máte dva domovy?

Čepelková Tereza RC Trutnov Brazílie D4651

Letní tábory

Prázdniny v zahraničí

 

Chceš prožít část letních prázdnin v roce 2020 v zahraničí? V Holandsku, Německu, Finsku, Anglii, Turecku, USA, Kanadě, Brazílii, Indii nebo na Taiwanu? Nebo v nějaké jiné zemi? 

Můžeš si vybrat mezi čtrnáctidenním táborem, kde budeš společně s dalšími 15 - 20 studenty Tvého věku z různých zemí, s kterými se budeš domlouvat anglicky, nebo měsíc s konkrétním kamarádem/kamarádkou v jeho rodině, a další měsíc společně u vás doma.  Zaregistruj se do našeho seznamu předběžných zájemců! 

Pro úspěšnou registraci do našeho seznamu potvrď prosím Tvoji emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme Ti poslali. Po ověření Ti pošleme další email s odkazem na podrobnější formulář s Tvými osobními údaji a dalšími informacemi, které jsou nezbytné pro Tvoje přiřazení k Rotary klubu nejbližšímu Tvému bydlišti a přípravě Tvého pobytu v zahraničí. Vzhledem k tomu, že naše emaily jsou posílané automaticky a ve větším množství, je možné, že některý z nich skončí ve Tvé spamové schránce. Nezapomeň si ji tedy zkontrolovat! Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!