Opustiť ľudí, ktorých milujete najviac na svete, opustiť miesto, ktoré od narodenia voláte svojim domov nie je ľahké opustiť. Moja cesta za výmenou sa začala na letisku vo Viedni. Spolu s Davidom (ktorý je tiež momentálne na výmene na Taiwane) sme opustili náš domov na jeden rok.

Celú cestu lietadlom som bola šťastná, že si idem splniť jedinečný sen. Aj napriek dlhej a únavnej ceste a dokopy dvojhodinovému spánku za necelých dvadsaťštyri hodín som bola plná očakávaní. Nevedela som si predstaviť čo ma čaká na druhej strane sveta. Nasledovalo zoznámenie sa s rodinou a cesta do môjho nového domova. Už na ceste domov som si Taipei zamilovala.

Host rodina

Prvý deň na Taiwane som strávila s mojim host bratom. Ukázal mi prvý malý kúsok z veľkolepého mesta. Další deň som sa so súhlasom mojich host rodičov vybrala sama do Taipei, kde som sa prvý krát stretla s výmennými študentmi. Čisté a usporiadané metro ma očarilo natoľko, že som si vychutnávala každú sekundu strávenú v ňom. Večer sme mali rodinnú rozlúčkovú večeru, keďže môj host brat v sobotu odchádza na výmenu. V piatok sme sa spolu s rodičmi vybrali na Bali District. Ukázali mi čaro trhov očami rodených taiwančanov, plného jedla, rôznych chutí a vôní s jedinečnou atmosférou.

Bali District

Sobotá ráno patrila môjmu host bratovi, ktorého sme išli odprevadiť na letisko kedy Taiwan opúštal na rok. Strach a zároveň nadšenie v očiach mojich host rodičov a brata mi pripomínali môj odchod. Neskôr sme sa zúčastnili spolu s host rodičmi môjho prvého rotary meetingu. Na konci dňa sme spolu s mojou veľkou rodinou strávili vo Wugu District, kde sme lovili a následne aj jedli krevety. Prvá chytená kreveta v mojom živote a to na Taiwane.

Jedlo rôzneho druhu, pre mňa doteraz nikdy nevyskúšané, vysmiate tváre ľudí, ktorí každý deň tvrdo pracujú, pomáhanie si navzájomom za každých okolností, pestrá krajina s výnimočnou architektúrou a neodmysliteľná pozitívna atmosféra to všetko pocitujem len tu na Taiwane.

Každý deň som vďačná, že mám príležitosť tu byť, že mám najlepšiu host rodinu, vďaka ktorej sa aj za takú krátku chvíľu cítim ako doma a za moju rodinu, ktorá ma každý deň podporuje a dala mi možnosť tu byť.

Další články od Lucie

Letní tábory

Prázdniny v zahraničí

 

Chceš prožít část letních prázdnin v roce 2020 v zahraničí? V Holandsku, Německu, Finsku, Anglii, Turecku, USA, Kanadě, Brazílii, Indii nebo na Taiwanu? Nebo v nějaké jiné zemi? 

Můžeš si vybrat mezi čtrnáctidenním táborem, kde budeš společně s dalšími 15 - 20 studenty Tvého věku z různých zemí, s kterými se budeš domlouvat anglicky, nebo měsíc s konkrétním kamarádem/kamarádkou v jeho rodině, a další měsíc společně u vás doma.  Zaregistruj se do našeho seznamu předběžných zájemců! 

Pro úspěšnou registraci do našeho seznamu potvrď prosím Tvoji emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme Ti poslali. Po ověření Ti pošleme další email s odkazem na podrobnější formulář s Tvými osobními údaji a dalšími informacemi, které jsou nezbytné pro Tvoje přiřazení k Rotary klubu nejbližšímu Tvému bydlišti a přípravě Tvého pobytu v zahraničí. Vzhledem k tomu, že naše emaily jsou posílané automaticky a ve větším množství, je možné, že některý z nich skončí ve Tvé spamové schránce. Nezapomeň si ji tedy zkontrolovat! Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!