Tak a nastal čas môjho odchodu zo Slovenska.

 

Cesta do Mexika

Po príchode na letisko som mala veľmi zmiešané pocity ale našťastie všetko prebehlo podľa mojích predstáv. Zorientovať na letiskách bolo veľmi jednoduché, sama som tomu nemohla uveriť, kedže túto skúsenosť som ešte nikdy nemala. Vystúpila som v San Diegu, kde ma čakala kancelórka ( rotariánka ) s veľkým portrétom B I E N V E N I D O S en Mexico ( vitaj v Mexicu ). Kancelórka ma pozvala na pravé americké jedlo v San Diegu. Neskôr sme sa presunuli do Tijuany ( Mexico), kde nám začal náš šesťdňový camp, kde nás bolo okolo 50 zo všetkých krajín sveta.

Camp

1.deň po príchode na camp sme mali všetci volný čas pre seba.

2.deň bol o zoznamovaní s ľudmi z celého sveta v mojom veku, ktorí si tiež prišli plniť sen do Mexica, tak ako ja. Neskôr sme sa išli pozrieť do mesta s rotexákmi ( rotexáci sú výmenní študenti ktorí už absolvovali ročnú výmenu ). Rotexáci počas campu stále trávili čas s nami, boli veľmi priateľskí.

3.deň sme sa mali presunúť do Ensenady, kde nás čakalo prekvapenie vo forme adrenalínu. Chodiť po tenkých a úzkych drevách nebolo jednoduché, tak ako naša ročná výmena. Po našom celodennom výlete sme sa presunuli na ubytovňu, kde nás čakalo nemilé prekvapenie tvrdú postel pokrývala iba biela plachta a taktiež elektrina išla iba pár hodín počas dňa. Rotariáni nám oznámili, že nám vezmú telefóny a vrátia až na konci campu. Zo začiatku to bolo pre mňa ťažké žiť bez elektriny, telefónu a spať na tvrdej posteli, ale zvykla som si pretože Rotexáci mali pre nás pripravený veľmi pekný program.

4. deň sme boli na na celodennom výlete kajakovať na mori, kde nás sprevádzali sprievodcovia na kajakoch. Večer sme mali množstvo hier, tancov a taktiež nechýbalo nočné kúpanie v bazéne.

5.deň sme mali tímové hry, súťaže a voľný čas na zbalenie našich vecí.

6.deň sme sa museli rozlúčiť s ľudmi z campu, pretože každý má iné mesto pridelené v Mexicu. Tak a znova som letela spolu s ďalšími 5 ľudmi z rotary do La Paz. Bolo nám pridelené najkrajšie mesto z nášho districtu.

A tu nastal čas zvítania s novou rodinou.

Další články od Soni

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!