fbpx
Můj pobyt v Texasu je neustálým mixem překvapení a dojmů, které prožívám v Cypressu, nedaleko od Houstonu. Bez ohledu na geografii je však mé dobrodružství hlavně o lidech a jejich jedinečné kultuře.

Jedním z vrcholů mého pobytu jsou skvělí kamarádi, kteří mi otevřeli dveře do texaského života. Jejich vřelost a přátelský přístup mě naučily, co to znamená být součástí texaské komunity. Společné akce od barbecue po sportovní události nám poskytly příležitost sdílet smích a vytvářet společné vzpomínky.

Americký fotbal

Sekaná s příchutí javorového sirupu

Já v muzeu české kultury

Přestože je mé srdce plné radosti z nových přátelství, nevyhnu se ani kulturnímu šoku. Odlišný jazyk a stravovací návyky jsou jen vrcholem ledovce. Místní tradice, jako je zápalný zájem o americký fotbal, mě překvapily. Sám jsem se zapojil do atmosféry kolem tohoto populárního sportu, který je tu jakousi národní vášní. Atmosféra na stadionu během zápasů je neuvěřitelná, a přiznávám, že i když ne vždy chápu všechny nuance hry, vášeň a vzrušení kolem mě jsou nakažlivé.

Američané jsou pro mě fascinující nejen svou láskou k fotbalu, ale také svou otevřeností a optimismem. Setkávám se s jejich pozitivním přístupem k životu každý den. Jejich “can-do” mentalita mě inspiruje a motivuje vytvářet si vlastní cestu v tomto rozmanitém prostředí.
Každý den přináší nové výzvy a objevy, ale jsem vděčný za tuto příležitost prohloubit své
porozumění texaskému životu. Mým cílem je plně ponořit se do každodenního života, objevovat všechny odstíny kultury a vytvářet spojení, která přesahují hranice geografie a tradic.

Adam Fáber, RC České Budějovice → USA D5890

 

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!