Výlet do Amazonie je nazpomenutelný. Měla jsem to štěstí navštívit Amazonii dvakrát. Při první návštěvě to bylo všechno úžasné a nové, plno vjemů, ale až na podruhé jsem vnímala, co je to vlastně za místo.

Byl duben, já a ostatní studenti z mého distriktu, jsme se chystali na tento krásný výlet do přírody. Strávili jsme 9 dní na lodi, na jednom z přítoků Amazonky jménem Río Negro(Černá řeka). Velkým zážitkem bylo spát v houpacích sítích na lodi. Každé ráno po páté hodině, nás sluníčko budilo a svými paprsky hladilo po tvářích. Naopak každou noc jsme si užívali hvězdného nebe a zvuků přírody-žab, opic, ptáků a mnoho jiných. Měli jsme spoustu aktivit. Navštívili jsme indiánský kmen, měli jsme projížďky po řece na motorových kánoích, Byli jsme navštívit místní komunitu a školu, kde jsme s místními hráli fotbalové utkání, které mimo jiné bylo velmi zábavné a všichni byli od bláta od hlavy až k patě. Další ze zajímavých aktivit bylo seznámení s živočichy, kteří v Amazonii žijí. Koupali jsme se s růžovými delfíny, chytali piraně, hledali kajmany. Měli jsme možnost držet v náručí lenochoda a fotili se s třímetrovou anakondou. Závěrečnou “zkouškou” bylo přespání v pralese pod přístřeškem, kdy jste se opravdu modlili, aby ten velký pavouk nad vámi zůstal na svém místě a nerozhodl se vás poctít svou návštěvou.

Proč je Amazonie oáza klidu? Jelikož v pralese a na řece není žádný signál, odpoutáte se od sociílních sítí, kterými jsme v dnešní době svazováni. Prožíváte život tady a teď. Za celý pobyt jsem neměla pojem o čase ani o tom jaký je zrovna den. Odpočinete si. Došlo mi, v jaké době žijeme. Pořád se za něčím honíme a stresujeme se. V Amazonii plyne čas jinak. Další mou otázkou bylo, proč ničíme něco tak krásného a bohatého, jako je amazonský prales? Je to jedinečný ekosystém s důležitou funkcí, kterého je třeba si vážit.