S mojí velkou Rotary rodinou (56 výměnných studentů z celého světa) jsme měli možnost procestovat velkou část Mexika. Náš první společný výlet byl u krásných vodopádů Huastecy. Sice jsme se pořádně všichni ještě neznali a výlet byl jen na pár dní, ale i tak jsme si to užili. Skákali jsme z vysokých vodopádů, trávili hodiny v pralese a sjížděli vodu na loďkách. I když byla dost zima a všichni jsme se vrátili s rýmou, byl to skvělý zážitek, na který jen tak nezapomenu. Taky jsme na tomto výletě oslavili moje 18. narozeniny, dostala jsem dort od Rotariánů a nakonec mi v něm opět díky mexické tradici skončila hlava.

Asi v polovině mojí výměny jsem se znovu setkala s mými kamarády z ostatních měst, tentokrát jsme cestovali po celém středním Mexiku. Trávili jsme spoustu času na cestách v autobuse a byli unavení a zároveň natěšení z toho, co nás ještě čeká. Za 8 dní jsme vystřídali asi 5 hotelů. Měli jsme možnost se podívat do obrovského Mexika City, kde nám umožnili večeři s krásným výhledem a zápas ve wrestlingu. Podívali jsme se do různých muzeí a parků. V malém městečku San Miguel jsme strávili jen pár hodin, ale bylo naprosto kouzelné. Následovalo Guanajuato, kde jsme protancovali noc v historických uličkách s místními hudebníky. V Pueble jsme se  kromě prohlídky města setkali s dalším distriktem Rotary a dali jsme si společnou večeři s trochou mexické a brazilské hudby. Také jsme si projeli Safari, kde jsme byli asi půl dne. Městeček, která jsme navštívili bylo spoustu a všechny krásná. Výlet jsme zakončili asi 12 hodinovou cestou domů, každý do svého města. Vrátili jsme se plní skvělých dojmů a bez energie, úplně vyčerpaná jsem padla do postele a spala až do dalšího dne.

Poslední a nejlepší výlet byl směr Cancún. Po konferenci jsme se vydali na letiště. Už jen tohle byl skvělý zážitek, cestovat s přáteli. Moc jsme si to užívali. Když jsme dorazili na Cancún, jeli jsme se najíst a tam jsme roztancovali celou restauraci, tancovali s námi dospělí i malincí a říkali, že je nabíjíme pozitivní energií, pořád nám chválili španělštinu a vyptávali se na naše rodné země. Bylo to fajn, byla jsem pyšná na to, že jsem z České republiky a můžu se o to s někým podělit.

Tento výlet jsme zahájili plaváním v jeskyni a ke konci se projít krásným pralesem. Následovaly 2 dny na pláži, první na ostrově Isla Mujeres a druhý na krásné Playa del Carmen, kde jsme si užívali sluníčka, hráli beach volejbal a vodní hry. Na tomto výletě jsme také měli možnost vidět krásné pyramidy Tulúm a Chichen Itzá a poslední celý den jsme strávili v parku XCARET, kde bylo spoustu exotických zvířat, pláží, mohli jsme šnorchlovat, opalovat se a pomalu se loučit. Následující den nás čekal odlet domů a smutné loučení, protože to bylo naposledy, co jsme všichni spolu.

Všechny výlety s Rotary jsem si užila naplno a mám krásné zážitky a vzpomínky, které mi nikdo nevezme. Hrozně ráda na všechno vzpomínám a doufám, že se tam jednou vrátím. Mexiko mi moc chybí a všichni tam také, našla jsem si tam druhou rodinu a mám kamarády po celém světě, to je to nejkrásnější co mi výměna dala a jak mi bylo řečeno v Tampicu “Don’t cry because it’s over, smile because it happend”.