Ak by mi nekto pred dvoma rokmi povedal že sa zúčastním výmenného pobytu v Brazílii neverila by som mu. No ako náhle som sa dozvedela o Rotary neváhala som, a prihlásila som sa. A bolo to jedno z najlepších rozhodnutí môjho života. Necelých jedenásť mesiacov v malom mestečku dve hodiny od Sao Paula boli plné zážitkov, radostných ale aj smutných chvíľ. Mala som možnosť stráviť môj pobyt v troch host rodinách, ktoré mi veľmi pomohli a uľahčili zžívanie sa s rozdielnymi zvykmi a kultúrou národa, taktiež spoznať výmenných študentov z celého sveta a nájsť si kamarátsva na ktoré sa nedá zabudnúť.

Brazílčania sú veľmi otvorený a priateľský národ, ktorý ma ihneď prijal za svoju. Spočiatku tam bola jazyková bariéra ale ako náhle som ju prekonala všetko išlo ľahšie.

Mesiac som strávila na plážach severovýchodného pobrežia Brazílie. Bola to jedna z najlepších spomienok. S výmennými študentami sme cestovali nielen do veľkomiest ale aj do malých mestečiek z ktorých vyžarovalo čaro Brazílie. Dni sme trávili na tých najkrajších plážach aké som kedy videla. Raz večer nás zapojili do karnevalového sprievodu. Všetci v maskách sme tancovali okolo hudobného sprievodu. Výlet sa končil v meste Rio de Janeiro ktoré navštíviť bol môj dávny sen. Mali sme taktiež možnosť spozorovať obrovský rozdiel medzi chudobou a bohatstvom pri návštveve najznámejšiej favely Santa Marta v Riu. Naučila som sa jeden z typických tancov krajiny, Capoeira. Užila som si jazdenie na buggy cez pieskové duny, vyskúšala si surfovanie a rannú jógu na pláži. Cestovala som aj do Amazonského pralesa. Plavili sme sa loďou celých päť dní, spali sme v hojdacích sieťach, kúpali sa v rieke, skoro ráno vstávali na pozorovanie východu slnka a chytanie piraní, plávali sme s ružovými delfínmi, držala som leňochoda a aj anakondu. Naučila som sa niečo málo o prežití v prírode a ako sa vyšplhať na palmu. Nakoniec tam každý z nás nechal kúsok seba keď sme si zasadili vlastné stromy do džungle.

Počas tohoto roka som sa veľa naučila, získala rozhľad a veľmi veľa skúseností. Vôbec svoje rozhodnutie neľutujem a za rok plný neopakovateľných zážitkov ďakujem mojej rodine a Rotary.