15.7. – 28. 7. 2018 se již tradičně uskutečnil Handicamp, tábor pro mládež s tělesným postižením, který organizuje Rotaract Club Brno. Celý rok všichni účastníci netrpělivě očekávají naše: ANO, JEDEME!  A celý rok také trvá klubu nashromáždit prostředky, aby se tábor mohl konat. Opět se to povedlo a 25 nadšenců si letos užilo nad očekávání skvělý tábor!

Všichni si vyzkoušeli hippoterapii, canisterapii, výráběli barefoot sandálky, keramické výtvory, koupali se v bazénu s mořskou vodou a navštívil nás dokonce Karel Loprais se svojí tatrovkou, se kterou již třikrát vyhrál Rallye Dakar! Pár odvážlivců se v ní dokonce i projelo. Také jsme navštívili jihlavskou zoo, zahráli jsme si bocciu a cube a také jsme strávili pár chvilek jen tak obyčejným povídáním o životě.

V rámci Dne otevřených dveří na Handicampu jsme pohostili návštěvu z našeho domácího Rotary clubu Brno, Rotary clubu Třebíč, Inner Wheel Morava a dalších sponzorů. Jsme za jejich návštěvu moc rádi.

Motto: Nevyčítej životu, co ti nedal, uč se oceňovat, co ti dal – nejlépe vystihuje „naši“ Zdeničku, která s námi jela už potřetí. Je táborovým bavičem a tahounem, bez ní by to na táboře nebylo ono.

O našem táboře napsala: „Když jsem před třemi lety přijela na Handicamp pod vedením Rotaract Clubu Brno, nikdo tak trochu nechápal, jak se tam holka z Karviné dostala. Chvilku mi trvalo, zvyknout na ty divný cizí lidi. Oni ale nebyli vůbec divní, jen tak trochu nepochopili, že chci jíst večeři sama. Pamatuji si to do dneška jak jsem brečela že budu jíst sama – byla zrovna nějaká kaše. Těmto cizím lidem však nechyběla pořádná dávka empatie, a tak jsme například přežili i koupaní ve vaně. Prostě běžné věci nutné k přežití.

Dneska jsem přijela z mého třetího Handicampu. Po třech letech musím říct, že už mi nikdo z Handicampu nepřijde cizí. Dnes jsou to lidi, bez kterých by prázdniny nebyly prázdninami. Bylo to 13 skvělých dní…procházky, bázen, vyrábění, zvířátka a skvělí lidé. Chtěla bych poděkovat všem, kteří byli součástí letošního skvělého Handicampu, i když to bylo občas velmi náročné.“

Velkou zásluhu na tom, že se tábor letos konal již potřetí, má zejména Distrikt Rotary 2240, Rotary club Brno, Rotary club Brno City, dámy z Inner Wheel Morava a samozřejmě všichni ostatní sponzoři: Nadace ČEZ, Dr. Max, Innogy, Bauhaus, Makro, Oční klinika Gemini, Hartmann, JAPO transport a rodina Bartůňkova. Bez nich by se náš tábor nemohl uskutečnit!

Děkujeme!

Tak zase za rok AHOJ

Barbora Sládková, Rotaract Club Brno

Studium v zahraničí

Studium v zahraničí

pro středoškoláky

 

Chceš prožít nezapomenutelný školní rok 2022/23 v některé z evropských zemí nebo v zámoří? V Itálii, Německu, Francii, Norsku, Holandsku, USA, Kanadě, Brazílii, Mexiku, Argentině, Kolumbii, Japonsku, Thajsku, Koreji, Austrálii, nebo na Taiwanu? Nebo v nějaké úplně jiné zemi? Zaregistruj se do našeho seznamu předběžných zájemců! 

Pro úspěšnou registraci do našeho seznamu potvrď prosím Tvoji emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme Ti poslali. Děkujeme!

Letní tábory

Prázdniny v zahraničí

 

Chceš prožít část letních prázdnin v roce 2022 v zahraničí? V Holandsku, Německu, Finsku, Anglii, Turecku, USA, Kanadě, Brazílii, Indii nebo na Taiwanu? Nebo v nějaké jiné zemi? 

Můžeš si vybrat mezi čtrnáctidenním táborem, kde budeš společně s dalšími 15 - 20 studenty Tvého věku z různých zemí, s kterými se budeš domlouvat anglicky, nebo měsíc s konkrétním kamarádem/kamarádkou v jeho rodině, a další měsíc společně u vás doma.  Zaregistruj se do našeho seznamu předběžných zájemců! 

Pro úspěšnou registraci do našeho seznamu potvrď prosím Tvoji emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme Ti poslali. Po ověření Ti pošleme další email s odkazem na podrobnější formulář s Tvými osobními údaji a dalšími informacemi, které jsou nezbytné pro Tvoje přiřazení k Rotary klubu nejbližšímu Tvému bydlišti a přípravě Tvého pobytu v zahraničí. Vzhledem k tomu, že naše emaily jsou posílané automaticky a ve větším množství, je možné, že některý z nich skončí ve Tvé spamové schránce. Nezapomeň si ji tedy zkontrolovat! Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!