Před odletem do Mexika se mi upřímně vůbec nikam nechtělo. Hledala jsem všechny možné výmluvy, proč tam nejet a raději zůstat doma se svou rodinou a kamarády. Měla jsem vžitý ten stereotyp, ze kterého jsem nechtěla vystoupit.

Asi 2 měsíce před odletem jsem zvažovala možnost propašovat kamarádku s sebou, abych nebyla na vše tak sama. Já, která se vracela domů dřív z 12 denního soustředění, protože se mi stýskalo, má být celých 10 měsíců s novými lidmi, v novém prostředí, v zemi, kde nerozumím ani slovo? Co budu dělat?

 

Cesta

Uběhlo pár týdnů. Bylo 11. srpna 4 ráno a já stála na letišti. Zmatená a ve strachu, že jsem zapomněla něco důležitého. Šla jsem si nechat odbavit kufry. Naposledy zamávala rodičům a kamarádům. A je to tady, jsem sama, vše si musím zařizovat já a ne mamka, kterou mám vždy s sebou.
Let byl naštěstí bez problému. Spát jsem nemohla, protože jsem byla plná emocí, které jsem nikdy dřív necítila.

Druhý den jsem přistála ve Villahermose v Mexiku. Čekala jsem na své kufry ve strachu, že na mě má hostrodina zapomněla. Vyšla jsem z letiště a hele, nezapomněli. Vítali mě usměvaví a milí lidé s velkým plakátem ‘MY HOUSE IS YOUR HOUSE’. Všechen strach a nejistota ze mne odpadla. Většina nemluvila anglicky, takže jsme se dorozumívali rukama, nohama a překladačem, haha.

Když jsem přijela do mého nového domova, šla jsem hned spát. Hned druhý den jsme jeli do mexické restaurace a udělali si ‘tour de Villahermosa’. Hned ten den jsem věděla že to bude nejlepší rok mého života. A taky byl.

 

Výlety

Můj první výlet byl do města San Cristobal, Chiapas. Od místa, kde jsem bydlela to bylo asi 6 hodin autem. Byli jsme ubytováni v malé chatičce s mou první hostrodinou a ostatními Rotariány z mého hostklubu. Nevěřila jsem, že to někdy v Mexiku řeknu, ale byla mi zima. Pluli jsme canyonem del Sumiero. Výlet se mi moc líbil.

Asi 3 týdny po Cozumelu jsem jela se svou druhou hostrodinou do krásného města – Merida. Hned první den jsme se jeli podívat na Chichen Itza – nejznámnější Mayská památka. Je to obrovská a krásná pyramida. Kousek od Chichen Itza byl Cenote, což je zatopený závrt s krásně čistou podzemní vodou.

Můj nejoblíbenější výlet byl do Texasu do San Antonia. Nikdy předtím jsem v Americe nebyla. Jeli jsme tam jen na 3 dny, pak jsme jeli do Monterrey, kde bydlí moje hostteta. Procestovali jsme město a okolí.

Když jsem se vrátila pět do Villahermosy napsala mi jedna paní z mého Rotary hostklubu, jestli s ni a její rodinou nechci na pár dní na ostrov v Karibiku – Cozumel. Neváhala jsem a letěla. Poprvé jsem se potápěla a byla v ponorce!

Odhodlat se

Udělala jsem si kamarády po celém světě, za kterými mohu kdykoli letět. A díky strávenému času s lidmi různých národností jsem začala vnímat zajímavé detaily, které by mě dřív ani nenapadly. Mám nespočet zážitku a zkušeností, na které nikdy nezapomenu. Zjistila jsem, že jsem jen musela přesvědčit tu část mě, která chtěla zůstat doma v komfortní zóně. A jakmile jsem přesvědčila samu sebe, získala jsem mnohem větší sebevědomí a odhodlání.

Letní tábory

Prázdniny v zahraničí

 

Chceš prožít část letních prázdnin v roce 2020 v zahraničí? V Holandsku, Německu, Finsku, Anglii, Turecku, USA, Kanadě, Brazílii, Indii nebo na Taiwanu? Nebo v nějaké jiné zemi? 

Můžeš si vybrat mezi čtrnáctidenním táborem, kde budeš společně s dalšími 15 - 20 studenty Tvého věku z různých zemí, s kterými se budeš domlouvat anglicky, nebo měsíc s konkrétním kamarádem/kamarádkou v jeho rodině, a další měsíc společně u vás doma.  Zaregistruj se do našeho seznamu předběžných zájemců! 

Pro úspěšnou registraci do našeho seznamu potvrď prosím Tvoji emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme Ti poslali. Po ověření Ti pošleme další email s odkazem na podrobnější formulář s Tvými osobními údaji a dalšími informacemi, které jsou nezbytné pro Tvoje přiřazení k Rotary klubu nejbližšímu Tvému bydlišti a přípravě Tvého pobytu v zahraničí. Vzhledem k tomu, že naše emaily jsou posílané automaticky a ve větším množství, je možné, že některý z nich skončí ve Tvé spamové schránce. Nezapomeň si ji tedy zkontrolovat! Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!