fbpx

Ahojte, volám sa Charlotte a o tom, či si založím vlastný blog som dlho rozmýšľala. Nakoniec, po dlhom presviedčaní samej seba som si povedala, že by to mohol byť dobrý nápad a možno môj blog niekomu pomôže. Myslím si, že väčšina ľudí z môjho okolia vie prečo mám túto stránku, no tí z vás čo o tom nemáte ani tušenia, tak vám to veľmi rada poviem.

Pred dvoma rokmi som sa prihlásila do organizácie s názvom Rotary Youth Exchange, ktorá sa venuje aj študijným výmenným programom. No kvôli korone sa muselo všetko zrušiť. Preto som skúsila šťastie aj tento rok. Mala som na výber štyridsať rôznych krajín sveta. Prvé priečky na mojom zozname tvorili USA, Kanada alebo Škandinávia. Keďže hrám hokej, bola to pre mňa omnoho lepšia voľba ako tropické krajiny. To, kde strávim nasledujúci rok, mi vybralo Rotary. Mojím domovom sa teda stane fínske mesto Kiuruvesi.

Hneď ako som sa dozvedela kam idem, kontaktovala som svoju prvú host rodinu. Obaja na mňa pôsobia ako skvelí ľudia a veľmi mi pomáhajú so všetkým, čo sa týka môjho pobytu u nich doma. Kiuruvesi má aj ženský hokejový klub, v ktorom sa pre mňa našlo miesto. Preto sa nebojte a hneď, ako budete vedieť, kde strávite svoj nasledujúci rok, napíšte host rodine. Naozaj vám veľmi pomôže. Taktiež ma kontaktovali moje tri budúce spolužiačky a spoluhráčky, ktoré mi s radosťou vysvetlili ako to funguje, či už v škole alebo v ich hokejovom prostredí.

Najhoršiu položku z celkovej prípravy zastáva balenie. V Kiuruvesi teploty dosahujú cez zimu aj -30 stupňov, preto je naozaj náročné si zbaliť to správne oblečenie alebo topánky. Celý minulý týždeň som bola ako dobrovoľníčka na EYOFe (European youth Olympic festival), preto ešte stále nemám nič zbalené a to odchádzam už túto nedeľu.

Posledný týždeň na Slovensku sa snažím tráviť hlavne so svojou rodinou a kamarátmi. Som im veľmi vďačná (hlavne svojim rodičom), že mi umožnili niečo takéto a že ma podporujú v mojich snoch.

Ak rozmýšľate nad výmenným pobytom, rozhodne vám ho odporúčam. Aj keď som ešte stále iba na Slovensku.

Další články od Charlotty

 

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!