fbpx

Po velice dlouhé odmlce se s vámi zase setkávám zde, kde to všichni moc dobře znáte, na mém blogu. Ne, nezamrzl jsem v ledu, jenom jsem si dal menší pauzu od psaní. Taktéž nebylo nic tak zajímavého, abych vám doručil plnohodnotný článek, protože si zasloužíte jen to nejlepší. Od posledního článku se mi vystřídala hostitelská rodina. Nyní se nacházím v rodině, kde je host táta Ital a host máma je kanadská Francouzka. Oba mluví plynule anglicky, ale také italsky a francouzsky. Díky tomu jsem již pochytil něco málo z obou jazyků.

Jak jsem vařil česká jídla

Jelikož vím, že oba jsou vášniví kuchaři, tak jsem se pokusil uvařit nějaké ty naše české pokrmy. Jenže to bylo asi až moc velké sousto. Knedlíky – pokrm který je nám tak blízký a tak chutný. No, nakonec z toho vyšla cihla 😀 Pardon.

Chybami se člověk učí, a ne? Proto jsem se rozhodl uvařit něco, kde si budu jistý přípravou. Náročnost následujícího pokrmu je extrémně složitá. Nudle s mákem. Obavy na to, jaká bude reakce mého italského táty byly veliké, ale zbytečné, ve skutečnosti mu to chutnalo. Tak tady je ten výtvor. Musím dodat, že tuto kombinaci nikdy nejedli.

A aby toho nebylo málo, tak jsem si troufnul na naše řízky. Překvapilo mě ale, že řízky znají a připravují je v Itálii relativně často. Takže mi s tím můj host táta pomohl, díkybohu.

Knedlíky

Vrtule s mákem

Řízky

 

Ice fishing

Přesuneme se od jídla na jezero, co vy na to? Jedna z populárních aktivit v Kanadě je takzvaný „ice fishing”. Jednoduše jde o to, že vyvrtáte díru do ledu na jezeře, a přes tu díru lovíte ryby. Ach ti Kanaďani, pořád by jen lovili :D. Jezero mi nebylo přáno ale. Skončil jsem v něm. Asi se mi líbilo více než mělo. Omylem jsem stoupl nohou do díry, která tam byla z minula. Bohužel byla pokrytá sněhem a tenkým ledem. To samozřejmě nestačilo, aby mě to udrželo, a náhle jsem se koupal ve vodě. Naštěstí jen jednou nohou, ale i přes to ten šok byl veliký.

Kloe poletí do Česka!

Náš distrikt zorganizoval další akci, kde jsme se setkali se všemi výměnnými studenty a taktéž studenty, kteří se teprve chystají na jejich výměnu někde do světa. Dokonce jedna holka, jménem Kloe se dostala a poletí do Česka! Neví zatím do jakého města, ale jsem si jist, že naše cesty se zase protnou. Jednou z aktivit, kterou jsem měli šanci si vyzkoušet bylo „snowshoeing”, kde si nasadíte dřevěnou konstrukci na vaše boty, abyste dokázali chodit po sněhu bez proboření do něj.

Toronto

Město, které mi vzalo dech. Které jiné by to mohlo být, než Toronto. Největší město Kanady. Pouhý  jeden den v Torontu, ale i přes to mé oči spatřily mnohé. Zažil jsem takový ten „wow” moment. Především na ulicích Toronta, kde jsem si připadal jako zrnko písku na poušti. Vaše vnímání světa se stává jiným, když vidíte jak obrovské všechno dokáže být. Abych se zbavil tohoto pocitu, tak jsme se vydali na CN Tower. Tato věž byla největší budovou světa do roku 2007 a výhled z ní byl vskutku dechberoucí.

 

Toronto

 

Češi v Torontu

Pomalu se stmívalo a my se přesouvali zpátky na hotel, jelikož nás čekal let do Calgary. To bych ale nečekal, že potkám své první Čechy v Torontu. Když jsme čekali na zelenou na přechodu, tak mé ucho zaslechlo povědomou řeč, a ano byla to čeština. Hned v ten moment se mé tělo otočilo a taktéž spustilo česky. Myslím si, že ti lidé byli vystrašení ze začátku, ale poté už bylo všechno v pořádku. Říkáte si, co by mohli dělat Češi v Torontu? Odpověď je jednoznačná, hokej přece! Letěli se podívat na místní Toronto Maple Leafs. Zanedlouho jsme zase procházeli tím krásným městem, kde se mé smysly nemohly nabažit. Pohledy na noční Toronto byly ještě hezčí než za dne.

Calgary

Probuzením do dalšího dne nás tedy čekal let do Calgary. Ještě dál od Česka, než jsem byl předtím. Na své výpravě se dostanu do bodu, kde budu skoro 8 000 kilometrů vzdálený. Calgary je třetím největším městem v Kanadě s nejkrásnějším národním parkem světa (nejsem zaujatý, ne, ne). V Calgary mě čekalo mnohé, přes NHL, k národnímu parku a zase k NHL. První den byl v rámci poklidný, chozením městem a pozorováním přece nikoho nezaujmu. Jen jedinou věc jsem vypozoroval, že noční Calgary je taky ohromující v noci jako Toronto. Nevěříte?

První NHL

Další den mě čekalo vidět první NHL hru v mém životě. Natěšení by se dalo krájet. Celý den jsem se nemohl dočkat, až budu na stadionu fandit mému týmu. Calgary samozřejmě. NHL bylo přesně takové jaké by kdo očekával. Atmosféra ve vzduchu byla k nepoznání. Nával energie, která nepřestávala. Opravdu zážitek na celý život.

Odnesl jsem si s sebou černou mikinu s nápisem Calgary Flames.

 

Toronto

Toronto

Toronto

Calgary

 

Lake Louise

Psal se den D. Den kdy navštívím mé vysněné místo na světě. Také jedním z důvodů, proč jsem tak hodně chtěl do Kanady. Národních parků je mnoho na světě, ale žádný není jako Banff. Obří pohoří, které šplhají až do výšek 3800 metrů nad mořem a navíc s jezery mezi pohořími. Naší hlavní destinací bylo Lake Louise. To také můžete vidět za mnou, jenom zamrzlé. Chtěl bych se vrátit na to místo a vidět to všechno znovu, jenom někdy v létě. Až bude jezero roztáté a azurově čiré. Doporučuji se podívat na fotografie Lake Louise v létě 😉

 

Lake Louise

Lake Louise a já

 

Když mi byla poprvé sdělena informace, že přes jarní prázdniny se podívám do Calgary, tak jsem nebyl nijak extra natěšený. Přece město jako město, ne? Ale ono tomu tak opravdu nebylo. Po nějakém brouzdání internetem jsem právě objevil Banff, který mi byl velice povědomý. V tu chvíli mi došlo co to vlastně je. Byl to ten národní park, který byl hlavním hráčem v mém rozhodování země, ve které chci strávit svůj rok. Posléze jsem objevil zhruba 2-3 roky staré uložené videa  a fotografie právě ze zmiňovaného národního parku v mé galerii a na mém Instagramu. Kdo by to byl čekal, co?

K tomu se váže další životní lekce, kterou jsem se zde naučil. Že nic není nedosažitelné, jen nesmíte sejít z vaší cesty. Osvědčila se mi tato lekce v praxi. Tak si věřte a jděte si pro to 😉

 

Další články od Viktora

Příběhy z ledového světa
,

Příběhy z ledového světa

Když mi byla poprvé sdělena informace, že přes jarní prázdniny se podívám do Calgary, tak...

Rotary
,

Život v Kanadě

Samozřejmě, že ve škole máme také plesy. Sice nejsou takové jako v Česku, ale přece...

USA
,

Výlet do USA

Každý máme nějaký ten „bucketlist", nebo ne? Jednou z mých položek na mém „bucketlistu" bylo...

Kanadský život
,

Kanadský život

Kdybych se měl zpětně…...

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!