fbpx

Život v Kanadě je opravdu pohodový, řekl bych, že jsem se v Kanadě „zabydlel”. Naučil jsem se žít a fungovat na denní bázi jako každý jiný Kanaďan. Sice s českým srdíčkem, ale i přesto Kanaďan na venek.

 

Lov jelenů

Zažil jsem velmi speciální událost, šlo o lov jelenů! Relativně blízké zvíře co se týče české kultury. Ale vidět naživo jak se střílí a jak se strhávají z kůže už nebylo zas tak blízké. Viděl jsem jak je kůže napojena na svaly a dokonce jak se kosti v těle dokážou pohybovat. V životě jsem neměl takový pocit jakožto tam, když jsem viděl ta zvířata viset. Pohled na jeleny bez kůže už byl ale oříšek i pro silnější žaludky. Věřte, že mám mnohem horší fotografie z lovu, ale i mně už to přišlo moc, tak jsem si jen dovolil přiložit fotografii dvou visících jelenů s mojí maličkostí.

 

Lov jelenů

Vánoční průvod

Bruslení

 

Vánoční průvod

Jedna z nadcházejících akcí v mém městě byl tradiční vánoční průvod, kterého jsem se díky Rotary klubu zúčastnil také. Průvod trval přes 30 minut a v rámci toho jsem byl zaúkolován rozdáváním sladkostí dětem v okolí. Takže to vypadalo komicky, protože jsem musel rozdávat sladkosti a potom vždycky doběhnout náš ozdobný vůz. Samozřejmě že jsem byl součástí našeho Rotary ozdobného vozu.

Školní plesy

Samozřejmě, že ve škole máme také plesy. Sice nejsou takové jako v Česku, ale přece jsou :D. Pojmenoval bych to spíše jako párty a ne ples, ale záleží na úhlu pohledu samozřejmě. Formální oblečení zůstává stejné a není žádný rozdíl oproti Česku. Jediná zajímavost, kterou jsem objevil je ta, že Kanaďané nenosí motýlky. Přijde jim to neslušné a obecně preferují kravaty. Ani jeden člověk neměl motýlka na sobě ten večer. A abych Vás neochudil o fotografii, tak přikládám jednu před zahájením s mým spolužákem jménem Rein.

Bruslení

Samozřejmě co bych to byl za Kanaďana, kdybych nešel alespoň jednou bruslit. Jak mnozí možná ví, já a brusle se opravdu nekamarádíme, ale myslím si, že pomalu jim přicházím na zub. Kdo ví, třeba i začnu hrát hokej :D.

 

Já a můj kamarád Rein před školním plesem

Vánoční stromek mojí host rodiny

 

Vánoce

Doba lásky, míru a rodiny nastala. Rodina je asi ta nejdůležitější věc přes Vánoce. A přesně tu jsem tento rok neměl. Ne aspoň tu opravdovou. Ale i přes to všechno jsem si dokázal udržet chladnou hlavu a zvládl jsem všechno na jedničku. Aspoň podle mě :D. Má česká rodina mi poslala balík z Česka ve kterém se nacházely jenom zabalené balíčky až pod strom. Takže to bylo opravdu vzrušující. Samozřejmě že ani má host rodina nade mnou nezanevřela a darovala mi spoustu kanadských věcí. Především na zimu. Jakožto: rukavice, čepice, mikiny, trika a pyžamo. Všechno, ale opravdu že všechno s kanadskou tématikou. A abych Vás upozornil předem, dárky jsem otevíral až 25. prosince ráno! Docela změna, abych řekl pravdu. A sváteční večeře je taky až 25. prosince. A ptáte se co je ta večeře? Jak jinak než krocan! K tomu samozřejmě plno jiného jídla, takže by se dalo říct, že to bylo druhé díkuvzdání.

Viktor GRATZA, RC Opava → KANADA, D7010

 

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!