fbpx

Každý máme nějaký ten „bucketlist”, nebo ne? Jednou z mých položek na mém „bucketlistu” bylo rozhodně navštívit Spojené státy americké. Povedlo se mi to díky výletu na ostrov Mackinac, který se nachází ve státě Michigan. Největší pocit štěstí jsem prožil při spatření nápisu: „WELCOME TO THE UNITED STATES”.

Kdybych jen tehdy tušil, že v jeden den navštívím USA dvakrát. Na hranicích nám oznámili, že potřebuji speciální víza pro vstup do USA. Nazval bych to: „nejkratší výlet do USA”. Mrknutí okem jsme byli na cestě zpátky do Kanady. Po vyplnění zmiňovaných víz, a necelých třech hodinách čekání se mi úspěšně podařilo překročit hranice mezi USA a Kanadou. Trajektem nás vysadili na zmiňovaném ostrově, který sloužil jako bitevní pevnost v 19. století. Dnes už je ale pouze turistickou atrakcí.

Splněný sen

Víte co se také nacházelo na mém „bucketlistu”? Vidět 5 velkých jezer. Tato položka se mi podařila splnit z 60 %. Pokud vás zajímá proč, čtěte dál ;). Malá rada, ostrov Mackinac se nachází na jezeře Huron. A tady pohled, který jsem bohužel viděl vícekrát, než bylo původně zamýšleno :D. Další den nás čekal výlet vlakem, který měl přes 20 vagónů. Trasa vedla kolem hranic mezi USA a Kanadou. Díky tomu se mi podařilo spatřit další dvě velká jezera. Konkrétně jezero Michigan a jezero Superior, což je dokonce větší než celá naše Česká republika :D. (A teď už víte co jsem myslel těmi 60 %). Během jízdy jsem měl šanci pozorovat ještě více Kanadské přírody, která mě nikdy mě nepřestane udivovat. Jako kdybych jí měl málo všude kolem. Na konci naší trasy nás čekal přírodní park. Nechci to ani více komentovat, jen se podívejte na tu krásu :).

Národní park

Výlet vlakem

Vodopád

Rotary konference

Po zábavě vždy přichází povinnosti, takže nadcházející akce byla Rotary konference. Ze začátku to znělo to velice nudně, hodinové poslouchání prezentací od vysloužených Rotariánů. Koho by to v sedmnácti letech taky bavilo, že? No, mýlil jsem se. Ještě že tak :D. Proběhlo setkání všech výměnných studentů z našeho distriktu. Celkově nás bylo 12. Náš hlavní úkol bylo vytvoření vtipné scénky, kterou bychom později předvedli všem Rotariánům. Šlo o předem připravený kvíz. Otázky se týkaly Kanady a také nás výměnných studentů.

Rotary konference

Naše kostýmy

Halloween

Nesmíme samozřejmě zapomenout na jeden z nejpopulárnějších svátku v Kanadě. Mnozí z vás už možná víte, že se jedná o Halloween. Co to znamenalo pro mě? Hodně sladkostí a plný den zábavy :D. Celá škola byla v kostýmech a dokonce naše škola uspořádala takzvaný „murder mystery”. Na škole se stala „vražda” a my jakožto studenti jsme ji museli vyřešit. Trvalo nám to pár hodin musím se přiznat. Po celé škole byly indicie a kantoři v různých učebnách čekající na výslech. Doslova. Samozřejmě že i já jsem měl kostým. Přestrojen za černou kočku, no nejsem roztomilý? Ne? Tak ne no…

Později toho samého dne mě čekalo koledování. Velice mi to připomínalo naše Velikonoce, jen bez pomlázky a vody. Domů jsem se vrátil s pár kily sladkostí a promrznutý na kost. Kdo by čekal, že ta Kanada bude fakt tak studená :D.

Viktor Gratza, RC Opava → D7010, Kanada

Všichni studenti grade 12, kteří byli v převleku

Další články od Viktora

Rotary
,

Život v Kanadě

Samozřejmě, že ve škole máme také plesy. Sice nejsou takové jako v Česku, ale přece...

 

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!