Spousta lidí ani netuší, kde Taiwan je. Proto mi dovolte vám představit tuto krásnou zemi. Taiwan je ostrov na východ od Číny. Taiwan není Čína. Taiwan má vlastní vládu, měnu i armádu. Ačkoliv je ostrov podobné velikosti jako Morava, tak ne něm žije 24 milionů lidí. Má nádhernou přírodu a dlouhou a bohatou kulturu a historii.

Je to také jediná země na seznamu Rotary výměnného programu, kde se lze naučit čínsky. Čínština je sice poměrně složitá, ale zato se jedná o jednu z nejdůležitějších a dle mého názoru i nejhezčích jazyků. Další důvod k výměně jsou lidé. Taiwanci jsou velice přátelští a vždy rádi pomohou, takže pokud se někdy ztratíte, tak se nebojte zeptat na cestu.

No a kdo by mohl zapomenout na vynikající jídlo. Taiwanská kuchyně je velmi pestrá a protože velká část populace jsou budhisté, tak není složité sehrát vegetariánská jídla. Často se jí spousta zeleniny, ale také maso, mořské plody nebo tofu. Můj rok na Taiwanu byl nezapomenutelný, takže pokud nevíte, kam se vydat, ať se jedná o výměnu, nebo jen o dovolenou, tak Taiwan vřele doporučuji.

Malčeková Petra RC Praha Staré Město Taiwan D3470

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!