Spousta lidí ani netuší, kde Taiwan je. Proto mi dovolte vám představit tuto krásnou zemi. Taiwan je ostrov na východ od Číny. Taiwan není Čína. Taiwan má vlastní vládu, měnu i armádu. Ačkoliv je ostrov podobné velikosti jako Morava, tak ne něm žije 24 milionů lidí. Má nádhernou přírodu a dlouhou a bohatou kulturu a historii.

Je to také jediná země na seznamu Rotary výměnného programu, kde se lze naučit čínsky. Čínština je sice poměrně složitá, ale zato se jedná o jednu z nejdůležitějších a dle mého názoru i nejhezčích jazyků. Další důvod k výměně jsou lidé. Taiwanci jsou velice přátelští a vždy rádi pomohou, takže pokud se někdy ztratíte, tak se nebojte zeptat na cestu.

No a kdo by mohl zapomenout na vynikající jídlo. Taiwanská kuchyně je velmi pestrá a protože velká část populace jsou budhisté, tak není složité sehrát vegetariánská jídla. Často se jí spousta zeleniny, ale také maso, mořské plody nebo tofu. Můj rok na Taiwanu byl nezapomenutelný, takže pokud nevíte, kam se vydat, ať se jedná o výměnu, nebo jen o dovolenou, tak Taiwan vřele doporučuji.

Malčeková Petra RC Praha Staré Město Taiwan D3470

Letní tábory

Prázdniny v zahraničí

 

Chceš prožít část letních prázdnin v roce 2020 v zahraničí? V Holandsku, Německu, Finsku, Anglii, Turecku, USA, Kanadě, Brazílii, Indii nebo na Taiwanu? Nebo v nějaké jiné zemi? 

Můžeš si vybrat mezi čtrnáctidenním táborem, kde budeš společně s dalšími 15 - 20 studenty Tvého věku z různých zemí, s kterými se budeš domlouvat anglicky, nebo měsíc s konkrétním kamarádem/kamarádkou v jeho rodině, a další měsíc společně u vás doma.  Zaregistruj se do našeho seznamu předběžných zájemců! 

Pro úspěšnou registraci do našeho seznamu potvrď prosím Tvoji emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme Ti poslali. Po ověření Ti pošleme další email s odkazem na podrobnější formulář s Tvými osobními údaji a dalšími informacemi, které jsou nezbytné pro Tvoje přiřazení k Rotary klubu nejbližšímu Tvému bydlišti a přípravě Tvého pobytu v zahraničí. Vzhledem k tomu, že naše emaily jsou posílané automaticky a ve větším množství, je možné, že některý z nich skončí ve Tvé spamové schránce. Nezapomeň si ji tedy zkontrolovat! Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!