Asi po 10 hodinovém letu přes Addis Abeba s Etiopian Airlines jsem konečně dorazil do jihoafrického Johannesburgu. Tam mě už čekala rodina a členové místního rotary klubu, se vřelým uvítáním. Zanedlouho jsme už byli v Albertonu, což je město kde právě bydlím a chodím do školy.

Hned třetí den jsem musel do školy, dostal jsem uniformu a učebnice. Mohl jsem si vybrat zda chci jako vyučovací jazyk angličtinu nebo afrikánštinu, to je jazyk většiny bílých Jihoafričanů. Pro jistotu jsem si vybral angličtinu, uvítání ve třídě bylo skvělé, lidé jsou tu mnohem otevřenější než u nás. Mají asi jen polovinu předmětů co my a na rovinu, ta kvalita vzdělání je tady o něco horší a to jsem prý na škole která je v TOP 10%, ale brzo soudit k tomu se ještě někdy snad dostaneme.

Bydlím v rodinném domě spolu s mámou, sestrou a dvěma bratry, pak máme ještě služku, dva psy a řidiče. Bydlím ve vilové zástavě za bránou s elektrickým plotem a ostnatým drátem, to je tady naprosto běžná praxe.

 

Letní tábory

Prázdniny v zahraničí

 

Chceš prožít část letních prázdnin v roce 2022 v zahraničí? V Holandsku, Německu, Finsku, Anglii, Turecku, USA, Kanadě, Brazílii, Indii nebo na Taiwanu? Nebo v nějaké jiné zemi? 

Můžeš si vybrat mezi čtrnáctidenním táborem, kde budeš společně s dalšími 15 - 20 studenty Tvého věku z různých zemí, s kterými se budeš domlouvat anglicky, nebo měsíc s konkrétním kamarádem/kamarádkou v jeho rodině, a další měsíc společně u vás doma.  Zaregistruj se do našeho seznamu předběžných zájemců! 

Pro úspěšnou registraci do našeho seznamu potvrď prosím Tvoji emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme Ti poslali. Po ověření Ti pošleme další email s odkazem na podrobnější formulář s Tvými osobními údaji a dalšími informacemi, které jsou nezbytné pro Tvoje přiřazení k Rotary klubu nejbližšímu Tvému bydlišti a přípravě Tvého pobytu v zahraničí. Vzhledem k tomu, že naše emaily jsou posílané automaticky a ve větším množství, je možné, že některý z nich skončí ve Tvé spamové schránce. Nezapomeň si ji tedy zkontrolovat! Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!