Moja výmena bola ako vysnívaný sen. Svojich 338 dní som strávil na juhu Brazílie v Curitibe.
 

Moje rodiny

Moja výmena snov bola aj vďaka mojím host rodinám, ktoré som mal celkovo tri. V prvej rodine som bol 4 mesiace. Moja prvá rodina boli nesmierne úžasný ľudia, ktorý ma milovali a správali sa od prvého momentu ku mne ako k reálnemu synovi. Moji traja súrodenci taktiež. Mali sme perfektné vzťahy a vo všetkom sme si bezproblémovo rozumeli. Potom ale nastal čas na zmenu do mojej druhej host rodiny. Bol som sklamaný, ale aj plný očakávaní ako tam bude. Ale čakalo ma tam jedno prekvapenie. Zdieľal som svoju host rodinu s ďalšou výmennou študentkou z Mexika. Boli to tie najlepšie tri mesiace, ktoré som s nimi a mojou mexickou host sestrou strávil. Presne na moje narodeniny som dostal darček v podobe výmeny rodiny , kde tiež bolo perfektne!
 

Cestovanie

Opäť vďaka mojej druhej host rodine, som strávil jeden a pol mesiaca na pláži. Počas decembra sme precestovali všetky pláže v našom štáte Paraná, a počas Vianočných sviatkov sme strávili pár dni v luxusnom hoteli s celou rodinou. Bolo tam úžasne, nikdy som nevidel krajšie miesto na svete!
 
 
Taktiež náš perfektný tím rotexu nám zorganizoval tri výlety. V septembri nám zorganizovali immersion weekend, kde sme mali rôzne aktivity a súťaže. Druhý výlet bol v decembri, kde sme šli do Cânion Guartelá kde sme absolvovali rafting a túru do Cânionu. Posledý výlet od rotexu bo na najväčší ostrov v našom štáte a to Ilha do Mel. Kde sme sa len kúpali v oceáne celý víkend.
 
Môj rotary klub nám zorganizoval výlet na najväčsie vodopády v južnej Amerike – Foz do Iguaçu. Bolo to zároveň vtedy keď som mal aj narodeniny. Bol to zaručene najlepší darček v mojom živote. Strávili sme 5 úžasných dní v najlepšom hoteli s bazénom a na vodopádoch.
 
 
Môj asi najlepší výlet bol 10 dní v Amazonke, kde sme strávili 10 dní na lodi na amazonskej rieke. Určite to bol najlepší výlet, ktorý som strávil s mojimi kamarátmi a preskúmali sme amazónsky prales. Určite na tento zážitok len tak nezabudnem.
 
 
Môj posledný výlet som strávil s mojou treťou rodinou v Riu de Janeiro, kde sme navštívili tie najpopulárnejšie pamiatky z celej Brazílie. Bol to kratší víkendový výlet ale neskutočne som si ho vychutnal aj s mojou host rodinou a pekne sme si tam oddýchli.
 

Môj dištrikt

Môj rotary dištrikt patril v Brazílii k jedným z najväčších a najlepších v celej Brazílii. Najväčší preto lebo nás bolo 60 inbounds v jednom meste. Boli sme veľmi dobrá skupina, ktorá si rozumela vo všetkom a vždy sme sa vedeli dohodnúť bezproblémovo. Celkovo celý dištrikt bol super a venovali sa na ako sa len dalo. Vždy si pre nás pripravili akcie ( za celý rok som ich mal 20 povinných a vyše 20 nepovinných), na ktoré sme všetci chodili, lebo vždy tam bola zábava a odchádzalo sa s nim vždy neskoro večer.
 
 
Rok mojej výmeny by som zhodnotil len pozitívne. Ďakujem všetkým ľuďom čo sa podieľali na mojej výmene. Stále tomu nemôžem uveriť, aké úžasné tri rodiny som mal a ako navzájom sme si prirástli k srdcu. A taktiež ďakujem dištriktu 4730 za skvelý rok.
 
Oliver Berecz
Studium v zahraničí

Studium v zahraničí

pro středoškoláky

 

Chceš prožít nezapomenutelný školní rok 2023/24 v některé z evropských zemí nebo v zámoří? V Itálii, Německu, Francii, Norsku, Holandsku, USA, Kanadě, Brazílii, Mexiku, Argentině, Kolumbii, Japonsku, Thajsku, Koreji, Austrálii, nebo na Taiwanu? Nebo v nějaké úplně jiné zemi? Zaregistruj se do našeho seznamu předběžných zájemců! 

Pro úspěšnou registraci do našeho seznamu potvrď prosím Tvoji emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme Ti poslali. Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!