Všude kolem vysoké paneláky, rušné cesty, obchody hrající hudbu na tolik nahlas, že to je slyšet na každé ulici a přeřvává se to s odlišnou hudbou obchodu hned vedle. Pokud je někdo tak jak já je ve větším městě v Koreji, ví, že opravdový klid dlouho nezažije. Ale taky to má něco do sebe, takový rušný život. 

Největší sranda dne začíná vždy každý den až od večera, když se zapnou pouliční světla, reklamní tabule a hudba. Prakticky hned po škole. Máte na výběr mnoha zábavy. Chodila jsem do karaoke místnosti s jakoukoli muzikou nebo počítačové místnosti s kvalitníma počítačema a zábavníma hrama. Navštěvovala mnoha malých pěkných kaváren a knihoven ve stylu kavárny s různýma mangama a časopisama. Nebo nakupování nejnovější módy a kosmetiky. No a to ani nemluvím o restauracích s výborným jídlem. 

Mám pocit, že by si tam každý člověk dokázal najít a vybrat svůšálek kávy. 

Také milovníci historie mají šanci si zajít do místního chrámu nebo jako já si zajet do městečka Gyeongju, které je právě známo svými starými chrámy, hřbitovy králů a trh s tradičním jídlem. Tehdy když jsem se tam byla podívat se svojí host rodinou, připadala jsem si jako v úplně jiném světě. 

Prakticky jsem chodila z jednoho extrému do druhého. Jednou jsem se ocitla ve velkoměstě a pak jsem si šla na výlet do vesničky. Jeden den strávený u moře, kde široko daleko nic není a pak na druhý den sedět v kavárně u moře ve velkoměstě Busanu, kde jsem bydlela. 

I já jsem si našla způsob života takový, jaký mi vyhovoval. Učila jsem se sice hodně jejich jazyk, ale po škole v 5 hodin, jak již řečeno, když sranda začíná, jsem se s kamarádkami vydala do centra. Upřímně, kdybych neměla večerku, že jsem musela být v 10 hodin večer doma, zůstala bych tam dýl. Vždycky se našla nějaká sranda. 

Sice jsem se dříve zmiňovala, že můživot nebyl podle zamilovaného filmu, ale pokud jsem šla na večer do centra, viděla jsem mnoho lidí, kteří vypadali jako filmové hvězdy z Asie. A pokud nevypadali jako hvězdy, tak aspoň měli dobrý styl a byli upravení. Jelikož máme pravidlo NO DATING, bylo mi jenom dovoleno na tuto krásu pouze koukat. 

Měla jsem také šanci potkat svojí oblíbenou zpěváckou skupinu a potřást jim ruce. 

No pokud bych to shrnula pro sebe, tak jsem si na rok žila svůj sen. 

Wieser Veronika RC Praga Ekumena  Jižní Korea D3661 

Letní tábory

Prázdniny v zahraničí

 

Chceš prožít část letních prázdnin v roce 2020 v zahraničí? V Holandsku, Německu, Finsku, Anglii, Turecku, USA, Kanadě, Brazílii, Indii nebo na Taiwanu? Nebo v nějaké jiné zemi? 

Můžeš si vybrat mezi čtrnáctidenním táborem, kde budeš společně s dalšími 15 - 20 studenty Tvého věku z různých zemí, s kterými se budeš domlouvat anglicky, nebo měsíc s konkrétním kamarádem/kamarádkou v jeho rodině, a další měsíc společně u vás doma.  Zaregistruj se do našeho seznamu předběžných zájemců! 

Pro úspěšnou registraci do našeho seznamu potvrď prosím Tvoji emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme Ti poslali. Po ověření Ti pošleme další email s odkazem na podrobnější formulář s Tvými osobními údaji a dalšími informacemi, které jsou nezbytné pro Tvoje přiřazení k Rotary klubu nejbližšímu Tvému bydlišti a přípravě Tvého pobytu v zahraničí. Vzhledem k tomu, že naše emaily jsou posílané automaticky a ve větším množství, je možné, že některý z nich skončí ve Tvé spamové schránce. Nezapomeň si ji tedy zkontrolovat! Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!