Už od doby, co jsem se na kemp přihlásil, jsem vůbec nevěděl, co od toho mám očekávat, nebyl jsem ani na žádném z předchozích táborů s Rotary. Už po příletu do Hamburku se nás ujali Rotariáni – ochotní a přátelští lidé, kteří nás pak převezli k našemu ubytování. Následovala společná večeře a nějaké teambuildingové aktivity, další den pak oficiální uvítání na Sailing Campu. Spolu se mnou zde bylo taky devět dalších lidí ve věku 15 až 17 let z různých koutů Evropy. Nebyl jsem si jistý, jestli si padneme do oka, ale brzy jsme vytvořili skvělý kolektiv. Všichni byli přátelští, nikdo nebyl nijak „stranou“ a navzájem jsme se skvěle doplňovali. Další věcí, která mě velmi překvapila, bylo ubytování. Bydleli jsme v malých domcích, které měly vlastní kuchyň, jídelnu, sociálku a, samozřejmě to „nejdůležitější“, vlastní  Wi-Fi. Každý z nás měl navíc svůj vlastní pokoj. Rodina, která nás měla na starosti, nám poskytovala velkou volnost, mohli jsme si tedy v obrovském areálu s tělocvičnou, posilovnou, lezeckým parkem, atletickým oválem, tenisovým kurtem a marínou dělat ve volný čas prakticky co jsme chtěli.

Německé pobřeží

Německé pobřeží

Součástí organizovaného programu byl samozřejmě jachting, ale i exkurze a prohlídky nedalekých měst, akvárií, center a továren. Jedna z věcí, která mě ale zklamala, byl právě třídenní výlet lodí. Strávili jsme podle mě příliš dlouho zakotvení u břehu, než abychom plachtili na moři. Polovinu druhého dne jsme navíc strávili v malém přístavu na samém kraji Baltského moře, místo toho, abychom na něm plachtili. Další výhrada je spíše moje osobní, a to ta, že mají bohužel Němci ve zvyku mívat studenou večeři. Berou to spíše jako malou večerní svačinku, než jako chutné završení dne. I přes to ale hodnotím kemp jako velmi dobrý. Celý zbytek prázdnin se mi stýskalo, a odvezl jsem si cennou zkušenost. A za takovou cenu si navíc nedokážu představit nic lepšího. Jsem tedy rád, že jsem se kempu zúčastnil, a zahraniční tábor s Rotary z mého plánu na další prázdniny prostě nevyloučím. 

Marek Vedral, vyslaný Rotary klubem Jičín

Další články o letních táborech

Studium v zahraničí

Studium v zahraničí

pro středoškoláky

 

Chceš prožít nezapomenutelný školní rok 2022/23 v některé z evropských zemí nebo v zámoří? V Itálii, Německu, Francii, Norsku, Holandsku, USA, Kanadě, Brazílii, Mexiku, Argentině, Kolumbii, Japonsku, Thajsku, Koreji, Austrálii, nebo na Taiwanu? Nebo v nějaké úplně jiné zemi? Zaregistruj se do našeho seznamu předběžných zájemců! 

Pro úspěšnou registraci do našeho seznamu potvrď prosím Tvoji emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme Ti poslali. Děkujeme!

Letní tábory

Prázdniny v zahraničí

 

Chceš prožít část letních prázdnin v roce 2022 v zahraničí? V Holandsku, Německu, Finsku, Anglii, Turecku, USA, Kanadě, Brazílii, Indii nebo na Taiwanu? Nebo v nějaké jiné zemi? 

Můžeš si vybrat mezi čtrnáctidenním táborem, kde budeš společně s dalšími 15 - 20 studenty Tvého věku z různých zemí, s kterými se budeš domlouvat anglicky, nebo měsíc s konkrétním kamarádem/kamarádkou v jeho rodině, a další měsíc společně u vás doma.  Zaregistruj se do našeho seznamu předběžných zájemců! 

Pro úspěšnou registraci do našeho seznamu potvrď prosím Tvoji emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme Ti poslali. Po ověření Ti pošleme další email s odkazem na podrobnější formulář s Tvými osobními údaji a dalšími informacemi, které jsou nezbytné pro Tvoje přiřazení k Rotary klubu nejbližšímu Tvému bydlišti a přípravě Tvého pobytu v zahraničí. Vzhledem k tomu, že naše emaily jsou posílané automaticky a ve větším množství, je možné, že některý z nich skončí ve Tvé spamové schránce. Nezapomeň si ji tedy zkontrolovat! Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!