Svojí výměnu jsem strávil v malém městečku jménem Kennett Square (asi 5,000 obyvatel) nedaleko Philadelphie v USA. Chodil jsem tam na střední školu, která měla asi 1,200 studentů a skoro každé ráno jsem tam jezdil žlutým autobusem. Jinak mě vozil můj 17ti letý host bratr. Americká škola mě hned na první pohled uchvátila skvělou výbavou a možností si postavit vlastní rozvrh. Všemi předměty jsem bez problémů prošel a nakonec i úspěšně odgraduoval. Nejvíce mě bavil předmět o marketingu. I když škola tvoří velikou část roku pro každého výměného studenta, není úplně to nejpodstatnější. Nakonec si na ni každý zvykne a změní se to v rutinu. Za celý svůj rok jsem získal spoustu nových zážitků a vzpomínek. Rád bych se s vámi tedy podělil o pár nejlepších zážitků z mojí výměny.


Před tím, než jsem odletěl do Ameriky, tak bylo mým snem hrát americký fotbal za střední školu. Zapsat se na americký fotbal bylo jedno z mých nejlepších rozhodnutí, které jsem tam učinil (když vyjmu zranění svého kolene a následnou nemožnost najít v té díře schopného ortopeda). Neskutečně jsem si tento sport oblíbil. Velice mi to totiž také pomohlo při navazování nových přátelství.

Vůbec mě nenapadlo, že budu mít takové štěstí, a že dostanu možnost se podívat do 18 států a dokonce i na Bahamy! Mimo Rotary to bylo vše díky mé druhé host rodině. Procestoval jsem celé východní pobřeží (v některých státech jsem byl dokonce i 3x!), Californii, kde jsem se podíval i do Hollywoodu a pár států na severu. Podíval jsem se na místa, jako je Disneyworld, továrna na CocaColu, Hershey park (tam se dělá jejich oblíbená čokoláda), Universal Studios a mnoho dalších míst! Také jsem dostal šanci letět na rogalu na Floridě anebo si udělat výlet na čtyřkolkách v tamnější přírodě.


Dalším nezapomenutelným zážitkem byl výlet do Atlanty v Georgii, kde se v kongresovém centru konal Heroes and Villains Fan fest (to je něco jako Comic Con). Zde jsem potkal svého oblíbeného herce Jasona Momou a mám s ním i parádní fotku! Potkal a povídal jsem si tam i s jinými celebritami, jako jsou třeba bratranci Stephen a Robbie Amell. Prostě to bylo neskutečný! Strávil jsem I věčer se spisovatelem Markem Bowdenem, autorem bestselleru Černý jestřáb sestřelen. Také jsem tam navštívil největší severoamerické akvárium. Viděl ryby jsem tam ryby, o kterých jsem ani nevěděl, že existují.


Takových zážitků mám ještě spoustu, ale to nejdůležitější je, že mohu říci, že to byl zatím ten nejlepší rok mého života a naučilo mě to mnoho nového. Nyní jsem rád, že mohu říci, že jsem to dokázal a že jsem příležitost, která se mi s Rotary naskytla, dobře využil. Děkuji za ni.