fbpx

Abych tento příběh uvedla do děje a celkově vysvětlila co to Bacalar je, je to jezero s krásně křišťálovou vodou, kam jsem jela na výlet.

 

Náš výlet

Když jsme dorazili jen jsme nechali naše věci na pokoji a hned jsme vyrazili na pláž se vykoupat a najíst. Měli jsme tacos s různými mořskými plody. Dále pak guacamole s chobotnicí a zdravé hranolky. Hned po jídle jsem si šla s moji host sestrou zaplavat do jezera, voda byla krásně modrá a průhledná.

Bavili jsme se s místními, kteří byli uchváceni tím odkud jsme. Ptali se nás na spousty otázek ohledně našich zemí odkud pocházíme. Když už se zatáhlo a začala být zima, rodiče se rozhodli, že půjdeme na večeři. Šli jsme tedy do centra vesničky, kde jsme si sedli do italské restaurace, a každý si dal nějaké těstoviny. Po velké večeři jsme se šli na chvíli projít aby nám trochu slehl žaludek. Našli jsme místo s hodně světlama, a jelikož host rodiče jsou profesionální fotografové, udělali jsme hodně krásných fotek. Nakonec jsme našli velmi hezký podnik s hudbou. Sedli jsme si dovnitř a užívali hudbu a také tancovali. Jelikož to byla živá kapela, která v tom podniku hrála. Na hotel jsme se vrátili okolo jedné hodiny ranní a jen jsme šli spát.

 

Bacalar

Moje host sestra a já spolu u Bacalar

Typická mexická restaurace

 

Další den

Druhý den jsme ráno znovu vyrazili si zaplavat do jezera, ale bohužel to místo bylo zavřené, tudíž jsme museli jít najít jiné. Nakonec jsme našli místo. Ten den jsem neměla moc štěstí, protože v té restauraci podávali vždy jídla s něčím co mi nechutná a kdykoliv jsme se zeptali číšníka co v tom je, vždy nám neřekl půlku věcí. Nakonec jsme tam také potkali ještě jednoho výměnného studenta, protože bydlí v té vesnici. Strávili jsme čas s ním. Poté se však velmi ochladilo, rozhodli jsme se jít na hotel převléct se a vyrazit na jídlo. Restaurace ve které jsme si dali večeři, byla restaurace velmi typická v Mexiku. Já jsem si dala burito plněné krevetami, avokádem, rýží a sýrem. A na závěr jsme si našli další podnik s hudbou a jen užívali a zpívali.

Poslední den našeho výletu jsme si chtěli naposledy užít v jezeře, ale počasí nám moc nedopřávalo. Ráno jsme se nasnídali a poté celou dobu pršelo, rozhodli jsme se tedy se rovnou vrátit do Méridy.

Celý výlet byl úplně nádherný, moc jsem si to užila a pokud někdy někdo pojede do Mexika určitě doporučuji Bacalar navštívit. Příroda, kterou zde uvidíte je jako byste byli na Maledivech.

 

Eliška PROCHÁZKOVÁ, RC Praha City → Mexiko, D4195

 

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!