fbpx

Na den otců (13.8.) jsem si šel dopoledne zaběhat do parku (tam jsme z nepochopitelného důvodu jeli autem, i když je to jen 1,4 km od domu… fakt se tu nikam nechodí), kde 1 kolečko má asi 1,1 km. Zatímco se Katia a João procházeli, já jsem si za 19,5 minuty dal 5 km. Sice jsem myslel, že mě odpálí, jelikož jsem měl průměrné tepy nad 190, ale nějak jsem přežil. To hlavní přišlo ale poté. Tady se den otců pořádně slaví. Mauricius dostal dárky a poté začal dělat oheň, protože se tady oslavuje grilovačkou (churrasco).

Sešla se opět celá rodina a bylo skvělé jídlo – hodně masa, chléb, farofa a nějaké saláty. Brazilská grilovačka trvá docela dlouho. Začalo se ve 12 a skončili jsme v 18. V průběhu jsme byli s Joãem a Gabrielem v bazénu a různě jsme házeli a kopali s míčem, z čehož bylo asi nejzábavnější překopávání bazénu. Masa není nikdy dost, ale byl to výkon, jíst ho 6 hodin vkuse. Maso se tu obecně jí hodně – většinou 2x denně, což mi vyhovuje.

Další články od Jiřího

,

BRAZILSKÉ MŇAMINY

Další den si pro mě třída připravila ochutnávku brazilských pochutin (pão de queijo, coxinha, paçoquinha...

,

NA ROK V PINDAMONHANGABĚ

Kolem 20. hodiny brazilského času jsme dosedli. Už před dosednutím mi host rodiče poslali fotku...

Studium v zahraničí

pro středoškoláky

 

Chceš prožít nezapomenutelný školní rok 2024/25 v některé z evropských zemí nebo v zámoří? V Itálii, Německu, Francii, Norsku, Holandsku, USA, Kanadě, Brazílii, Mexiku, Argentině, Kolumbii, Japonsku, Thajsku, Koreji, Austrálii, nebo na Taiwanu? Nebo v nějaké úplně jiné zemi? Zaregistruj se do našeho seznamu předběžných zájemců! 

Pro úspěšnou registraci do našeho seznamu potvrď prosím Tvoji emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme Ti poslali. Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!