Chvíli to trvalo, ale nakonec jsme se všichni dočkali toho na co jsme čekali celou dobu. Lyžovačka! O tomto výletě jsme se dozvěděli už první týden v Americe a od té doby jsme se všichni neskutečně těšili. Však kdo by se netěšil na čtyři dny plné lyžování se skvělými lidmi v překrásném resortu daleko od domova v divokých White Mountains.

Rotary Meeting v Ipswich

Ve čtvrtek jsem vyrazil na Rotary Meeting v Ipswich, tak jako každý týden. Tam chodím velice rád, protože rotariáni jsou strašně zajímaví lidé a taky se vždycky dobře najím. Poté jsem jel domů a připravoval jsem se na náš výlet. Byl jsem trošku nezkušený v balení a protože jsem na moc dlouhých lyžovačkách nebyl, nevěděl jsem co všechno budu potřebovat. Nakonec se ukázalo, že jsem si nabalil až moc věcí, no ale je lepší mít více než méně. Potom už jsme se s Marthou, Elizabeth vydali na několika hodinovou cestu do vzdáleného, NH. Cestou jsme vyzvedli Gabe, ale já jsem cestou tam spal, takže jsme se moc nepobavili. Nakonec jsme však dorazili na čas a zabydleli se. Obývali jsme Alexandrův dům, který je prostě úžasný. Je obrovský a je tam plno zábavných věcí jako třeba pin ball nebo sauna. Zanedlouho dorazili ostatní a nakonec jsme všichni hráli pár deskových her a karty. Šli jsme spát brzo, protože další měl být náročný.

Skvělý den plný lyžování

Tři výměnní studenti tento rok viděli poprvé sníh, z toho taky vyplývá, že nikdy nelyžovali. Já a Moritz nejsme, zas tak dobří lyžaři, takže jsme si moc nevěřili. Manon a Santi jsou hodně dobří, protože lyžovali od mala. Rozdělili jsme se do skupin podle úrovně našich schopností a vydali jsme se na svah. Alexandrův dům je hned vedle svahu takže jenom vyjedeš zadními dveřmi a lyžuješ přímo dolů ke vleku. Já jsem se za začátku přidal do střední obtížnosti, ale brzo jsme pochopili, že dokážu lyžovat celkem dobře a až na nejtěžší trasu, kterou dokážu zatáčkovat dolů, ale s problémy, je pro mě všechno celkem jednoduché. Moritz měl, ale problémy, protože předtím lyžoval jen asi třikrát. I tak jsem s ním zůstal a i když mu to trvalo více času vždycky se mu podařilo se dostat dolů. Byl to skvělý den plný lyžování. Večery jsme trávili hraním her nebo pinballu. Taky jsme každý den šli do sauny, což bylo super. Jídlo bylo skvělé a bylo doslova jako od babičky, protože Alexander a Nora se narodili v Rakousku a Nora vařila tradiční rakouské jídla, které jsou velmi podobné českému jídlu.

Více než 5000 lyžařů

Dnešek byl ten nejzalidněnější den, myslím, že dnes dorazilo více něž 5 tisíc lidí. My jsme měli VIP lístky, takže jsme nemuseli stát v řadě, což bylo bezvadné. Někdy se tam opravdu nahromadilo tolik lidí, že to muselo trvat aspoň 10 minut něž ses dostal ke vleku. Dneska už jsme lyžovali všechny trasy velmi rychle. Počasí bylo krásné a my jsme si to pořádně užili. Odpoledne jsme šli do sauny, hráli pin ball a jedli chutnou večeři.

Den čtvrtý

Další den plný lyžování. Už jsem se hodně zlepšil oproti prvnímu dni, takže jsem celý den lyžoval se Santim a Cameronem. Dnešní den byl nejobtížnější, protože bylo asi 7 stupňů F a byla trochu mlha. Za chvíli se vytvořili obří hučky a dolíky, které zledovatěly, takže bylo těžké jet rychle. Zjistili jsme, že některé cesty mají super skokánky, takže jsme si trochu poskákali. Největší sranda byla vždycky na vleku, kde jsme se bavili s lidmi, o tom jak se jim lyžuje. Všichni vždycky hned poznají, že máme přízvuk, takže první otázka je vždy „Where are you from?“. Jeden chlap mi tvrdil, že Češi jsou silní kuřáci a že bychom se měli dát na marihuanu, protože je zdravější. Po lyžováni jsme hráli hru Risk a zůstali jsme vzhůru dlouho do noci.

První na sněhu

Dneska jsme vstali brzy a lyžovali jsme na prvním sněhu. Na svah mohli jenom VIP, takže jsme si užili skvělé sjezdovky bez lidí. Potom už jsme prostě jenom lyžovali všechno možné. Konečně mi někdo vysvětlil, že když lyžuju, tak nemusím moc zatáčet. Stačí když jenom trochu posuneš svoje těžiště do stran. To mi strašně pomohlo a tak jsem si zalyžoval nejlépe ze všech dnů. Lyžovali jsme do poledne, snědli jsme oběd, sbalili se a vyrazili domů.

Poděkování

Tento výlet byl jeden z mých nejšťastnějších a nejlepších zážitků z celé výměny. Chtěl byl poděkovat všem, kteří podíleli na tomto skvělém zážitku. Děkuji Distriktu 7930, Alexandrovi, Noře, Martě, Manzelliovým, Kruzelovým, Rotexu, studentům a všem ostatním, kteří se tripu zúčastnili.

Další články od Jonáše

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!