fbpx

Jedno pekné “zimné” popoludnie sme sa rozhodli odcestovať na pláž blízko mesta. Bol som veľmi nadšený, že strávim nádherný čas s mojou rodinou na krásnej pláži Atafone. Zbalil som sa a spoločne sme si sadli do auta. Cesta trvala približne 2 hodiny. Hneď po príchode sme zamierili do nášho domu pri pláži. Bol pekný a ja som si ho obľúbil. Krátko po vybavení sme sa vybrali na pláž. Po príchode na pláž ma čakal nádherný pohľad na Atlantický oceán a drobné jazierka na brehu pláže.

Zaujímavosťou bolo, že jazierka neboli slaného pôvodu. Rozprestreli sme deku, dali si plavky a mohlo sa ísť do vody. Voda bola veľmi studená, rýchlo sme sa bežali zohriať na pláž. Zbadali sme, že neďaleko predávajú kokos. Spolu s mojou sestrou sme sa vybrali a zopár ich kúpili. Veľmi mi chutil, nikdy pred tým som žiadny nemal. Keď už nás omrzelo len tak nečinne ležať na pláži, vybrali sme sa do centra mesta, kde som navštívil zaujímavé historické pamiatky. Videl som aj odvrátenú tvár pôsobenia prírodných živlov – pláž, kde v priebehu 30 rokov zaplavilo 50 ulíc a vyhnalo milióny ľudí zo svojich príbytkov. Bolo veľmi desivé vidieť pozostatky domov, či obrovského hotela trčiaceho priamo z vody.

Po necelej pol hodine sme sa dostali na asi najznámejšiu deltu rieky vlievajúcej sa do oceánu. Táto rieka tečie až z Rio de Janeiro, čo je veľmi ďaleko. Pohľad na rozbúrené more a kľudnú rieku bol prosto nádherný. Keď sme už boli unavení z pozorovania, vybrali sme sa ochutnať mieste špeciality ako krevety, ryby a iné morské príšery. Jedlo bolo vynikajúce. Víkend ubehol veľmi rýchlo a krásne spomienky zostanú dlho v mojej pamäti. Tak na dnes z Atafone všetko. Ďakujem a vidíme sa pri ďalšom blogu!

Další články od Jakuba

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!