Tento týden se toho událo hodně. Škola už je docela rutinní, co si budeme povídat. Musím, ale říct, že se mi školství tady líbí více. Učitelé jsou hodně aktivní a se vším vám pomůžou, je tady hodně kroužků, které můžete navštěvovat a taky je tu skvělé sportovní zázemí, takže všichni dělají nějaký sport. Každý den vám dají nějaký domácí úkol, což znamená, že každý den děláte domácí úkoly pozdě večer. Na druhou stranu v mých předmětech se nemusím učit na testy, protože můžu používat zápisky. Záleží však jakou obtížnost si vyberete. Mám, ale pocit, že zde kladou větší důraz na diskusi a práci v týmu a celkově jsou hodiny interaktivnější.

V úterý jsme měli týmovou večeři z cross country. Jde o to, že den před závodem se všichni sejdeme u někoho doma a pořádně se nažereme. Nevím jestli je to nejlepší taktika před závodem, ale těm sladkostem nejde odolat. Hráli jsme volejbal, ping pong, basketbal a taky jezdili na skateboardu. Byla to celkem sranda. Závod v Ipswich, který proběhl na Crane beach. Uběhl jsem tři míle za 20:46. Jsem opět spokojený, protože jsem ztratil 30 s vázáním tkaniček. Ipswich opět vyhrál, za což vděčíme našim rychlým běžcům. Na tréninku třeba tak rychle neběží, ale na závodě fičí. Ve čtvrtek jsme po tréninku vypomáhali na závodě pro middle school cross country, nebo prostě závod v běhu pro druhý stupeň. Zúčastnili se téměř všichni, až jsem byl překvapen, že všichni chtějí dobrovolničit. Pak jsem zjistil, že oni potřebují hodiny dobrovolnictví, aby dokončili ročník, takže když se naskytne něco tak jednoduchého, jako toto, tak neváhají. V podstatě jsem jen seděli na trávě a povzbuzovali naše běžce.

O víkendu  jsme já, Martha, Moritz a Manon jeli na bostonské letiště přivítat Shrishti. Poslédní výměnnou studentku z našeho distriktu, která dorazila pozdě. Je z Indie a měla problémy z vízy. Myslel jsem si, že bude malá, ale je vyšší než já. Je nejmladší člen našeho týmu. Cestovala opravdu dlouho, jen v letadle strávila 23 hodin a předtím 9 hodin ve vlaku. Potom jsme společně šli hrát bowling a fast foodovat. Tady v okolních státech je velice rozšířená značka Dunkin Donuts. Je to fast food na donuty a kafe. Byl jsem tak párkrát, ale ty donuty jsou moc sladké a suché, kafe nepiju. V neděli jsme Moritz a jeho host rodina, já a Brendan společně byli na vodě na Ipswich river. Bylo to super, i když už je poměrně málo vody. Byli jsme na vodě asi dvě hodiny a já jsem si to užil.

Další články od Jonáše

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!