Vzpomínám na chvíle, když jsem poprvé slyšela o COVID-19. Byla jsem na Hawaii Expedition s BELO a pár dnů potom co jsem se vrátila se víceméně vše změnilo. Byla jsem ve škole jen pár dní, když se nám škola uzavřela na týden.

Nedělali jsme si z toho velkou hlavu, byli jsme rádi, že máme dva týdny volno, protože další týden byly jarní prázdniny. Bohužel po jarních prázdninách jsme zjistili, že celá situace je o dost vážnější, než jsme si mysleli. A už po třech týdnech doma moje škola Crystal River Highschool přešla na online školu.

 

 

Online škola není zas tak špatná až na to, že nemůžu vídat své kamarády. A zároveň jsem neměla šanci se s některými rozloučit. Před tím, než se Florida dala do karantény jsem naštěstí měla čas vidět některé z nich. Pár dnů jsme byli na pláži, hráli různé hry a opalovali se.

Spousta mých kamarádů – výměnných studentů se bohužel musela vrátit domů. Bylo velice smutné vidět je odlétat. A ještě horší bylo to, že jsem se s nimi nemohla ani rozloučit. Naštěstí jsem měla šanci rozloučit se s jednou z mých kamarádek, Annou z Dánska. Chvilku jsme si pobrečely a slíbily si, že se v budoucnosti navštívíme.

 

 

Každý týden ve středu mám Zoom call s mým Rotary klubem. A taky si každý týden voláme s výměnnými studenty. V okolí jsem tady čtyři. Já, Laura z Brasílie, Dinoh z Italie a Florian z Německa. Každý týden řešíme, co nového se nám stalo a snažíme se zabavit a pořešit naše odlety. Většinou se naše video hovory natáhnou přes několik hodin, protože toho máme všichni dost co říct. Často se domluvíme na seriálech, které budeme sledovat a potom spolu diskutujeme co si o tom myslíme.

Jana Eliášová RC Olomouc-City → USA RYE Florida D6950

 

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!