Den odletu

Byla neděle 4.8. 2019 a já se svou rodinou jsme ve 2:00 odjeli z domu směr letiště Praha. Cestou jsme odvezli domu mého přítele, který až do mého odjezdu byl se mnou. Zastavili jsme před jeho domovem a já jsem ho šla vyprovodit a rozloučit se. Pevně jsme se objali a oba jsme začali plakat. Pro oba dva bylo nepředstavitelné pustit se a říct si: ,, Ahoj, uvidíme se za rok.“ Ta chvíle ale přišla, musela jsem se ho pustit, dát mu poslední poslední polibek a říct mu na rok sbohem. Jelikož mám ale skvělého přítele, který mě ve všem podporuje, už od začátku mě podporuje i v tomto výměnném roce. Ví totiž, že mi to do života mnoho dá a stejně tak jako moji rodiče, i on pro mě chce jen to nejlepší.

Většinu cesty autem jsem prospala a probudila jsem se až na letišti, kde už na nás čekal můj strýček, aby se se mnou také mohl rozloučit. Všichni se mnou šli odbavit kufry, a ukázali mi co a jak, abych věděla co mám dělat, až na to všechno budu sama. A potom to přišlo, řekli mi: ,, Tak a dál už musíš jít sama.“ V tu chvíli se mi spustily slzy… a potom už to přišlo, loučení. Ani jedno oko nezůstalo suché…

Po chvíli loučení jsem si utřela slzy, vzala si kufřík, dala rodině poslední sbohem a šla vstříc svému osudu. Hned u první kontroly ještě v Praze jsem ze stresu nechala svůj cestovní polštářek, tak jsme si na dalším letišti v Amsterdamu musela koupit nový.

 

Průběh letu

Můj let celkem trval asi 14 hodin + čas mezi přestupy. Měla jsem 2 přestupy. Letěla jsem 1) Praha => Amsterdam, let trval 1,5 hodiny a po příletu jsem měla 2,5 hodiny čas než jsem přestoupila do dalšího letadla. Kufry jsem si nevyzvedávala. 2) Amsterdam => Salt lake city, let trval přes 10 hodin, v letadle měl každý svou vlastní televizku, dostali jsme každý polštářek, deku, sluchátka, špunty do uší a podávali moc dobré jídlo. Za celý let jsme dostali: svačina – oříšky se sušeným ovocem, oběd – mohli jsme si vybrat mezi kuřetem a těstovinovým salátem. Já jsem měla kuřecí maso s bramborovou kaší a vařenou zeleninou, k tomu zeleninový salát a jako dezert cheesecake s citrónovou polevou a s posypkem čokolády. Potom jsme dostali balíček sušenek a k večeři jsme si mohli vybrat mezi ktůtím masem a pizzou. Dala jsem si pizu v tortille a k tomu jsme ještě každý dostali Magnum nanuka a ke konci letu čokoládový bonbon jako poděkování. Celou cestu nám průběžně nosili pití.

3) Salt lake city => Reno, na přestup jsem sice měla 3 hodiny, ale jen hodinu mi zabralo psaní formuláře a stání fronty na migrační policii. Když jsem to vyřídila a pustili mě dál, musela jsem si vyzvednout kufry a jít na celní prohlídku. Kufry mi prohlídli a potom jsem je šla zase odbavit a poslat do letadla. Dále jsem šla opět jen s příručním kufříkem a kabelkou na další prohlídku. Prohlédli mi nejen kufřík a kabelku, ale musela jsem si sundat i boty, sako, mikinu, abych byla jen kalhotech, tričku a ponožkách. Při tom všem svlékání a oblékání, jsem tam nechala svou rotary jmenovku, naštěstí jen tu. Když jsem prošla všemi těmito kontrolami, našla jsem svůj gate a už jen 1,5 hodiny čekala na své letadlo do Rena.

 

Přílet do Rena

Když jsem po přistání na letišti v Renu vyšla z letadla, všude kolem byly hrací automaty. Ještě jsem se ani nestačila vzpamatovat a vyzvednout si kufry a už tam stály všechny tři mé host rodiny a spoustu dalších lidí z mého rotary klubu, včetně counselorů.

Další čllánky od Denisy

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!