fbpx

Před začátkem svojí výměny bych nečekal, že se během jejího průběhu podívám až do vzdáleného Karibiku. Každopádně má výměnná rodina mi poskytla příležitost strávit týden na dovolené v Dominikánské republice. Na cestě tam jsem strávil pár hodin na letišti v Miami a napojující let směřoval rovnou do nejvýchodnějšího města ostrova, Punta Cana. Z letadla jsem viděl Bahamy a jejich proslulou tyrkysovou barvu.

Pobyt jsme trávili v all-inclusive hotelu asi 15 minut od letiště. Už po příjezdu jsem si všiml hned několika jazyků, převážně francouzštiny a španělštiny. Po několika měsících poslouchání jen angličtiny to byla příjemná změna. Shodou okolností jsem tam narazil i na rodinu z česka a musím říct, že má slovní zásoba z mého mateřského jazyka velice zchátrala. Na dovolené jsem si díky mým nově nabitým jazykovým schopnostem dokázal najít velice dobré přátele ze všech možných koutů USA.

Během našeho pobytu jsem měl možnost vyzkoušet snorchling poblíž chráněného ostrova “Catalina.” Pozorovali jsme exotické ryby a mořské korály. Také jsme měli exkurzi na soukromé lodi, která byla zakončena koupáním v přírodním bazénu. Samozřejmě jsem celou dobu zneužíval možnosti neomezené stravy a na konci pobytu jsem jídlo nechtěl ani vidět.

Za celý tento výlet můžu děkovat svojí výměnné rodině a převážně mojí babičce Debbie, která to celé zaplatila. Věřím, že na to nikdy nezapomenu, děkuji!

 

Další články od Ondřeje

 

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!