Reprezentace České republiky v zahraničí je něco speciálního a když můžete reprezentovat vaši matičku v tak krásném státu jako je Oregon, to je něco neskutečného. Oregonský rotary district vám může nabídnout všechno na co si vzpomenete. Oceánské pobřeží, deštný prales, hory a dokonce i poušť.

Oregon má zkrátka všechno. Já osobně jsem měl takové štěstí, že jsem procestoval skoro celý Oregon a v každém koutku tohoto státu je něco co zaujme vaší pozornost.

Portland se svým motem “Keep Portland weird” opravdu stojí za svým jménem. V Portlandu se občas dějí zvláštní věci, ale to je přesně to co dělá Portland tak krásným a zajímaým městem. Celý rok je tam co dělat a ani to nestačí na to navštívit všechno. Jakmile pak vyjedete z Portlandu octnete se ve velice krásné krajině, které dominuje sopka Mount Hood, která sleduje Portland z dálky jako majestátní kolos. Na které jsou taky tři lyžařská střediska.

Jakmile se pak dostanete přes hory, tak jediné co potkáte je poušť, chřestýše, muflony a horské kozy.

A když vám, pak do toho všecho, umožní být součástí Starlight parade v portlandu, kde máváte Českou vlajkou před 600 000 lidmi je něco neskutečného.

Celá moje výměna byl jeden velký sen a chtěl bych poděkovat celému Rotary za takovou šanci.

Havelka Pavel RC České Budějovice USA D5100

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!