​Ešte pred dvoma mesiacmi som si užíval typický život na americkej strednej škole na krásnej Floride. Hrával som tenis a futbal a trávil čas s kamarátmi napríklad na pláži a podobne. Spoznával som veľa nových zaujímavých ľudí či už v škole, alebo mimo nej.

Karanténa

Všetko sa zmenilo, keď prišli jarné prázdniny a začala sa karanténa. Zatvorili sa všetky obchody, reštaurácie začali robiť len rozvoz a zakázali nám chodiť na aj na pláž. Odvtedy trávim čas len so svojou novou host rodinou.

Práve teraz bývam u svojej druhej rodiny, ku ktorej som sa presťahoval až v marci, kvôli tomu že meškali so stavbou ich nového domu. Táto rodina je oproti prvej o dosť mladšia. Moji host rodičia majú okolo 40 rokov a mám aj 9-ročného host brata. Prvá rodina mala okolo 70 rokov a pripomínali mi skôr mojich starých rodičov. Neberiem to ako zlú vec, pretože som zažil aké je to žiť s rôznymi typmi ľudí. U obidvoch rodín mi bolo dobre, aj keď sú od seba veľmi rozdielne, obe sú podľa mňa typické americké rodiny.

Od začiatku karantény mám zákaz sa s hocikým stretávať kvôli bezpečnosti. Naposledy som bol von s kamarátmi, na moje narodeniny na konci marca. S rodinou chodíme na výlety do prírody hlavne cez víkendy, keď rodičia nepracujú. Chodíme bicyklovať, kayakovať, hrávať golf alebo niekedy na lodi chytať ryby. Rád trávim čas s touto rodinou, a aj keď táto situácia vôbec nie je to, ako som si predstavoval svoj výmenný pobyt, snažím sa to tu zatiaľ užívať, kým tu môžem byť. Teraz počas karantény trávim veľa času školou. Vyučovanie prebieha online už od apríla. Oproti klasickému vyučovanie je toto podľa mňa ľahšie. Väčšina predmetov má videá na školskej stránke. 

 

Mám šťastie, že som práve na Floride kde je krásna príroda a počas celého roka teplé počasie. Často sa chodím bicyklovať po mojom meste alebo popri pláži. Na Floride je veľa cyklotrás ktoré sú postavené na bývalých železniciach. Snažím sa chodiť niekoľko krát do týždňa. Tiež niekedy chodím na kajak do miestnej rieky kde je veľmi pekná príroda a dajú sa tu vidieť napríklad delfíny, korytnačky ale aj aligátory. Cez víkendy väčšinou chodíme hrávať golf. Na Floride je veľa golfových ihrísk, a aj keď som ešte prednedávnom nikdy golf nehral, postupne sa učím a zlepšujem. Je to celkom oddychová aktivita v krásnej prírode a najlepšie na tom je floridské počasie, lebo takmer každý deň je tu aspoň 25 stupňov.

Veľmi ma mrzí, že som nebudem môcť ísť na výlety do New Yorku a na západné pobrežie USA. Dúfam že sa mi tam podarí niekedy dostať. Som ale rád, že som aspoň mohol ísť na výlet do Disney Worldu s mojim multidištriktom v decembri. Bol to jeden z mojich snov a myslím si že to bol jeden z najlepších momentov mojej výmeny.

Mal som úspešný rok

Aj napriek tejto celej situácii si myslím že som mal úspešný rok. Zlepšil som sa v angličtine, našiel som si veľa nových kamarátov, som viac samostatný a myslím, že toto je skúsenosť, z ktorej budem ťažiť po celý život. Budúcim výmenným študentom chcem odkázať, že toto je jedno z najlepších rozhodnutí, ktoré môžu spraviť ,takže netreba váhať, ale ísť spoznávať rôzne kúty sveta.

Hugo HRBÁŇ, Rotary klub Žilina  USA, MD Florida –  Dištrikt 6970

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!