fbpx

Po osmihodinovém letu z Vídně jsem přistála na letišti ve městě Chicago. Zde na mě čekala moje hostující rodina, se kterou jsem se seznámila a hned jsme si společně prohlédli centrum města.

Druhý den následovala plavba vyhlídkovou lodí mezi mrakodrapy. K večeru téhož dne jsme se vydali na cestu do státu Wisconsin, kde rodina bydlela nedaleko města Viroqua.  Wynne (moje host sestra) měla tři mladší sourozence a se svojí rodinou žila ve větším domě u lesa.

Moje skvělá hostitelská rodina

I ryby jsem se naučila chytat!

Rodina se věnovala chovu zvířat, mezi které patřili i koně, na kterých jsem zkoušela jezdit. Protože Wynne ráda sportovala stejně jako já, často jsme si chodily společně s jejími kamarádkami zacvičit a také jsme navštěvovaly atletické tréninky. Zde jsem poprvé zkusila, pro mě nové, atletické disciplíny. Jednoho dne jsme se s rodinou vydali do velkého aquaparku Noah´s Park, který byl jeden z největších v Americe. Vyzkoušeli jsme téměř všechny tobogány i ty, ze kterých jsem měla trochu strach.

Tato fotka popisek nepotřebuje…

Po asi dvou týdnech mého pobytu v USA jsme jeli na větší výlet. Po cestě dlouhé asi 1 700 km jsme dorazili do Yellowstonského parku, kde jsme kempovali. Park byl opravdu veliký, viděla jsem překrásnou přírodu, několik gejzírů, vodopádů, vysoké hory a dokonce i medvěda s mládětem.

Poté jsme se vydali na rybářský rodinný tábor do Dubois, který byl uprostřed hor. Tady jsem se naučila rybařit. Den nezávislosti jsme oslavili ve městě Jackson Hole ve Wyomingu. Během dlouhé cesty zpátky jsme navštívili národní památník Mount Rushmore a park Badlands v Jižní Dakotě.

Jako indiáni 

V den našeho odletu jsme si prohlédli hlavního města Madison a naše cesta pokračovala do Chicaga na letiště, kde Wynne začalo její měsíční dobrodružství.

Celý měsíc jsme strávili poznáváním Česka. Navštívili jsme několik hradů, zámků a historických měst, která se Wynne moc líbila.  Z Pomezních Bud jsme si vyšlápli na nejvyšší horu Sněžku. Během putování po Česku jsme navštívili Prahu, Brna, Český Krumlov, České Budějovice, Mikulov a další pěkná místa. Děkuji Rotary, že mi poskytlo takovou příležitost vycestovat do USA, kde jsem nejen poznala novou zemi, ale i získala plno jazykových a životních zkušeností.

Petra Střelská, Rotary klub Valtice – Břeclav

 

 

Další články o rodinných výměnách

Úvodní fotka
,

5 měsíců v Texasu

Můj pobyt v…

Skvělé prázdniny s Jill
,

Skvělé prázdniny s Jill

V létě roku 2023 jsem se zúčastnila rodinné výměny v Americe v Utahu. Byla jsem tam tři týdny – odletěla jsem na konci června a vrátila se v polovině července.

Vyhlídka s vlajkami
,

Stálo to za to?

Asi jako každý…

Měsíc v USA, měsíc v Česku
,

Měsíc v USA, měsíc v Česku

Petra Střelská měla skvělé letní prázdniny. Rotary klub Valtice – Břeclav ji vyslal na rodinnou výměnu do USA. Tam Petra se svoji americkou host sestrou Wynne a

Čtyřicet dva Rotary klubů z Česka a ze Slovenska se chce podílet na dlouhodobých výměnách
,,

Čtyřicet dva Rotary klubů z Česka a ze Slovenska se chce podílet na dlouhodobých výměnách

V sobotu 23. září 2023 se uskutečnilo první setkání "klubových YEO", tedy činovníků věnujících se výměně mládeže v jednotlivých Rotary klubech našeho

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!