Argentína? Messi, steaky, tango, to je asi všetko, čo som o Argentíne vedel predtým, ako som 22.Augusta 2016 nasadol na lietadlo a vybral sa do tejto, pre mňa takmer úplne neznámej krajiny, konkrétne do Córdoby, druhého najväčšieho mesta Argentíny. Netrvalo dlho a táto neznáma krajina sa stala mojim domovom. Zistil som, že Argentína nie je len o steakoch, tangu a futbale, ale skrýva v sebe oveľa viac. Argentína je plná úžasných ľudí, nádhernej hudby a tanca (nie len tanga), vynikajúcej kuchyne, rozmanitej kultury a nádhernej prírody. 

Za tento školský rok som vystriedal tri fantastické hosťujúce rodiny a chodil som na dve stredné školy.  Našiel som si veľa kamarátov, s ktorými, verím, sa v budúcnosti určite stretnem. Nájsť si kamarátov v Argentíne je veľmi ľahké, ľudia sú veľmi milí, otvorení, kamarátski a vždy ochotní pomôcť. Navyše sú veľmi nadšení, ak stretnú nejakého cudzinca. 

Argentína je, čo sa týka prírody a turizmu, veľmi rozmanitá a zaujímavá a ja som mal tú česť spoznať ju takmer celú. Osobne teda môžem povedať, že Argentína je nádherná, neobyčajná a mňa teda totálne ohromila! 

Nikdy som si nepredstavoval, že Argentína v sebe skrýva toľko rozličných a zaujímavých krás. Napríklad na severe môžeme vidieť púšte, Andy, ale aj jeden z najväčších a najznámejších vodopádov sveta Iguazú.  Na juhu je to napríklad obrovský ľadovec Perito Moreno, Ohnivá zem, Ushuaia (považované za najjužnejšie položené mesto na zemeguli). Čo sa týka zvierat, na juhu sa môžeme stretnúť s tučniakmi, veľrybami, plameniakmi alebo tuleňmi. Na severu sú to zas opice, lamy, aligátory, jaguáre a rôzne vtáctvo, napríklad kolibríky a papagáje. 

 

Tento rok strávený v Argentíne bol úžasný. Zažil a videl som toľko nádherných a zaujímavých vecí, o ktorých som nikdy ani nesníval. Spoznal som ľudí, ktorých môžem nazývať skutočnými priateľmi a rodiny, ktoré ma prijali medzi seba a cítil som sa akoby som bol jedným z nich. To všetko si veľmi vážim a ďakujem všetkým, ktorý mi umožnili byť súčasťou niečoho tak výnimočného!