fbpx

Období, na které se všichni studenti na Taiwanu těšíme. 4 týdny plné objevování a odpočinku, setkávání se s kamarády a budování vztahů s novou rodinou!

Já měla to štěstí, že má rodina se dohodla společně s rodinou mé kamarádky z Polska odjet na pár dní na západní pobřeží a k slavnému Sun Moon Lake.

Náš výlet začal jak jinak než nákupem jídla. Většinou jsme nakoupili pochutiny na blížící se Čínský Nový rok, ale také pro prarodiče a příbuzné. Následně po zhruba 2 hodinách v autě jsme přijeli do menší vesničky jménem Dayou. Tady jsme si společně s mojí sestrou půjčily tradiční čínské šaty a doplňky a procházeli jsme se pak starými uličkamii z čínské éry. Samozřejmě jsme byly velkým středem pozornosti :D. Bohužel ale se vzdáleností od Taipei vzrostla i teplota na 27 stupňů, což v lednu pro středoevropany není jen tak! Naštěstí, jako vždy, nás zchladilo bubble tea a místní dobroty.

 

Jídlo!

Jezero Slunce a Měsíce

Naše ‘grupa’

 

Naší další destinací byla Gaomei ochranná rezervace volně žijících živočichů, což se ukázali být kraby! Zde jsme se dlouho procházeli po molu a čekali na západ slunce, který nám nakonec zkazila hustá nepropustná mlha. Následně jsme odjeli do Taichung City a prošli Night market.
Následující den jsme prošli místní galerii a parky. Osobně musím říct, že rozdíl od Taipei se zdál být minimální.

Následovala menší výměna rodin a odteď jsem cestovala s rodinou mé polské kamarádky.
Společně jsme navštívili Jezero Slunce a Měsíce. Jedna z nejhezčích scenérii Taiwanu, výborné jídlo a krásné chrámy. Cestovali jsme lodí po ostrovech a následující den ráno jsme i část jezera objeli na kole. Večer jsme si vždy odpočinuli v místních horkých pramenech a pili místní proslavený černý čaj.
Po cestě domů jsme náš výlet zakončili návštěvou 100 let staré keramické pece.

 

Julie DEBEFOVÁ, RC Třebíč Taiwan, D3482

 

Další články o dlouhodobých výměnách

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!