fbpx

Období, na které se všichni studenti na Taiwanu těšíme. 4 týdny plné objevování a odpočinku, setkávání se s kamarády a budování vztahů s novou rodinou!

Já měla to štěstí, že má rodina se dohodla společně s rodinou mé kamarádky z Polska odjet na pár dní na západní pobřeží a k slavnému Sun Moon Lake.

Náš výlet začal jak jinak než nákupem jídla. Většinou jsme nakoupili pochutiny na blížící se Čínský Nový rok, ale také pro prarodiče a příbuzné. Následně po zhruba 2 hodinách v autě jsme přijeli do menší vesničky jménem Dayou. Tady jsme si společně s mojí sestrou půjčily tradiční čínské šaty a doplňky a procházeli jsme se pak starými uličkamii z čínské éry. Samozřejmě jsme byly velkým středem pozornosti :D. Bohužel ale se vzdáleností od Taipei vzrostla i teplota na 27 stupňů, což v lednu pro středoevropany není jen tak! Naštěstí, jako vždy, nás zchladilo bubble tea a místní dobroty.

 

Jídlo!

Jezero Slunce a Měsíce

Naše ‘grupa’

 

Naší další destinací byla Gaomei ochranná rezervace volně žijících živočichů, což se ukázali být kraby! Zde jsme se dlouho procházeli po molu a čekali na západ slunce, který nám nakonec zkazila hustá nepropustná mlha. Následně jsme odjeli do Taichung City a prošli Night market.
Následující den jsme prošli místní galerii a parky. Osobně musím říct, že rozdíl od Taipei se zdál být minimální.

Následovala menší výměna rodin a odteď jsem cestovala s rodinou mé polské kamarádky.
Společně jsme navštívili Jezero Slunce a Měsíce. Jedna z nejhezčích scenérii Taiwanu, výborné jídlo a krásné chrámy. Cestovali jsme lodí po ostrovech a následující den ráno jsme i část jezera objeli na kole. Večer jsme si vždy odpočinuli v místních horkých pramenech a pili místní proslavený černý čaj.
Po cestě domů jsme náš výlet zakončili návštěvou 100 let staré keramické pece.

 

Julie DEBEFOVÁ, RC Třebíč Taiwan, D3482

 

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!