fbpx

Po 6 týždňoch tvrdej práce a učenia, sme si konečne užili naše dvojtýždňové prázdniny.
Prvý týždeň sa vznášal v znamení oddychu a strávení čo najviac času s kamarátmi a mojou mladšou host sestrou, s ktorou sme si týždeň samé „gazdovali“ doma.

Často sme sa boli prechádzať po okolitých miestach, piekli sme slovenské a francúzske špeciality, tancovali sme Just Dance a spievali karaoke, a samozrejme nemohlo chýbať „spa-days“, kedy sme si urobili masku na tvár, urobili horúcu čokoládu a pozreli si nejaký film.

Svätý Valentín

Na Sv. Valentína sme si zašli na jedno menšie „rande“ do Štrasburgu s mojou najlepšou kamarátkou Enou. Na obed sme si zvolili Alsaské tradičné jedlá, „un tarte flambé“ a „spaetzle“. Po vynikajúcom francúzskom dezerte a káve sme si zašli pozrieť Európsky Parlament. Počas našej prechádzke sme našli obrovský park, kde sme si celé popoludnie užívali slniečko.

Naše menšie rande s Enou
Odmena za menšiu prechádzku
Moja druhá crazy rodina

Druhý týždeň

Druhý týždeň prázdnin sa začal s trojdňovým rodinným výletom do hôr. Bývali sme v krásnom hoteli, ktorý mal očarujúce wellness priamo v lese s výhľadom až na francúzske Alpy. Náš druhý deň sme spolu s mojou host sestrou vstali zavčasu, aby sme išli pozorovať západ slnka na neďalekú menšiu hôrku. Keďže náš deň začal športovo, tak sme ho aj zakončili plánovanou menšou prechádzkou po lese. No keďže sme sa stratili, táto prechádzka sa zmenila na 4-hodinovú túru s neustálym stúpaním. No ako odmenu sme dostali nádherný výhľad na veľkú časť Alsaska, a samozrejme, výhľad na Švajčiarsko a Francúzske Alpy. Večer sme si vychutnali wellness a nasledovala výborná večera, počas ktorej sme jedli francúzske špeciality.

Moje prázdniny som zakončila ešte zopár výletmi do Nemecka, a ako inak, karnevalom s mojou treťou rodinou, ktorý je veľkou súčasťou v Alsasku. Je to také menšie Rio de Janeiro. Skoro celé popoludnie sme tancovali, spievali a oslavovali v maskách. Takýmto krásnym zážitkom som zakončila moje zimné prázdniny a zajtra, opäť do školy.

 

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!